Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kia Sportage III - Straż Miejska w Wiśle

Dziś zaprezentuję Wam model radiowozu Kia Sportage III w barwach Straży Miejskiej w Wiśle. Miniatura została wykonana na moje zamówienie przez zaprzyjaźnionego kolekcjonera Jacka z sluzbywskali.pl
Radiowóz Kia Sportage III został zakupiony dla Straży Miejskiej w Wiśle w 2014 roku. Samochód zastąpił wysłużonego Citroena Berlingo. Warto dodać, że Berlingo w przeciwieństwie do Sportage nie miało napędu na obie osie i nie radziło sobie w górzystym terenie turystycznej miejscowości.
Jak już wspomniałem prezentowany model to konwersja autorstwa kolegi Jacka. Bazą była miniatura firmę Capio, której skala to około 1/39. Jak zapewne wiecie, w kolekcji polskich radiowozów w pewnych okolicznościach dopuszczam odstępstwa od skali 1/43, która jest tą docelową.  Zakres konwersji ze strony Jacka objął przemalowanie oraz oznakowanie modelu. Moim wkładem w model było pomalowanie i naklejenie belki świetlnej autorstwa kolegi Grzegorza z manufaktury TrackerArt. Efekt prac jest moim zdaniem bardzo dobry, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wyglądał bazowy model. Z pewnością za jakiś czas zamówię u Jacka policyjną odmianę tego modelu.

Brak komentarzy