Obsługiwane przez usługę Blogger.

Checker Marathon - Exeter Police Department

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Checker Marathon, który został wydany dobre kilka lat temu w serii Kultowe Wozy Policyjne.
Firma Checker już od lat 20 XX wieku specjalizowała się w produkcji taksówek, z których największą sławę zyskał model Marathon wprowadzony do produkcji w 1960 roku. Pojazd produkowany był głownie jako czterodrzwiowy sedan, ale dostępna była także odmiana pięciodrzwiowego kombi. W ofercie znajdowały się także wydłużone wersje sześcio- oraz ośmiodrzwiowe. Przez 22 lata produkcji w modelu nie wprowadzono znaczących zmian. Samochód oferowany był głównie w sprzedaży flotowej. Choć modele te trafiały w znakomitej większości do korporacji taksówkarskich, tak niewielka część egzemplarzy trafiła do odbiorców prywatnych, a także jednostek policji. 
Prezentowany model nosi oznaczenia jednostki policji z niewielkiego miasta Exeter w stanie New Hampshire. Model ten został wydany w 24 numerze serii Kultowe Wozy Policyjne od Deagostini, który ukazał się w 2016 roku. Producentem modelu jest IXO. Już na pierwszy rzut oka widać, że bazą jest stary odlew IXO, który swoją premierę miał we wczesnych latach 2000 przy okazji serii z taksówkami. Szczególnie rzucają się w oczy wycieraczki odlane wraz z przednią szybą, boczne lampy obrysowe odlane wraz z nadwoziem, czy malowane tylne światła. W moim egzemplarzu na przednim zderzaku znalazło się dziwne okrągłe przetłoczenie, które nie było w pierwowzorze. Ponadto pas ostrzegawczy na tylnym błotniku posiada wyraźny ubytek. Plusem modelu są za to malowane ramki szyb oraz głębia grilla. Choć model nie jest idealny to jest kolejną ciekawostką w mojej kolekcji zagranicznych radiowozów.  

Brak komentarzy