Obsługiwane przez usługę Blogger.

2006 Dodge Charger LX - California Highway Patrol (The Rookie)

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu Dodge Charger szóstej generacji w nie do końca wiernie oddanych barwach California Highway Patrol.
Dodge Charger VI generacji został wprowadzony do produkcji w 2005 roku, a więc niemal 18 lat po zaprzestaniu produkcji modelu piątej generacji. W zasadzie była to tylko reaktywacja nazwy Charger bowiem nowy samochód nie miał nic wspólnego z produkowanymi w latach 60 i 70 muscle car'ami czy sportowym modelem z lat 80. Mimo to agresywnie stylizowana linia nadwozia nadała temu czterodrzwiowemu sedanowi sportowy charakter i wyróżniała go spośród konkurentów o stonowanym designu. W ofercie znalazły się cztery jednostki napędowe V6 i V8 o pojemności od 2736 ccm do 6059 ccm i mocy od 193 KM do 431 KM. Funkcjonalne nadwozie w połączeniu z osiągami wzbudziły zainteresowanie służb porządkowych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Ameryce Południowej. W USA największymi użytkownikami tego modelu były m.in. New York Police Department, California Highway Patrol, czy Los Angeles Police Deparment. Ponadto samochód ten znajdował się na wyposażeniu Straży Granicznej USA oraz Federalnego Biura Śledczego (FBI). Co ciekawe jeden egzemplarz wykorzystywany był także przez Policję Miejską z Nowego Miasta nad Metują w Republice Czeskiej. W 2010 roku wprowadzony został następca, który produkowany jest do chwili obecnej. 
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Greenlight. Co ciekawe nie przedstawia on faktycznego samochodu w barwach California Highway Patrol, a jego (nieudolną) filmową replikę z serialu The Rookie. Różnice widać na dachu pojazdu. Chargery należące do CHP mają dach malowany na biało, a także nie posiadają belki świetlnej. Ponadto w pojeździe brakuje tzw. bumpera, czyli charakterystycznego dla amerykańskich radiowozów urządzenia do spychania uciekających pojazdówJakość prezentowanego modelu jest wysoka, choć spasowanie elementów otwieranych mogłoby stać na wyższym poziomie. Szczególnie razi po oczach przednia maska, choć drzwi i klapa bagażnika także nie są idealnie spasowane. Wkrótce na blogu zaprezentuję Wam kolejnego Chargera, który nosi już prawidłowe oznakowanie CHP.
Choć nie jestem fanem elementów otwieranych to przyznaję, że otwarty model prezentuje się naprawdę bardzo efektownie

Brak komentarzy