Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoda Octavia III - Policie České republiky

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Skoda Octavia III w barwach czeskiej policji, który został wyprodukowany przez firmę Abrex.
Policja Republiki Czeskiej została utworzona 15 lipca 1991 roku, w miejsce funkcjonującej w Czechosłowacji od 1947 roku służby bezpieczeństwa publicznejgo (z czes. Veřejná bezpečnost). Obecnie w formacji służby ponad 40 tysięcy funkcjonariuszy. Flotę radiowozów czeskiej policji stanowią głównie samochody marki Skoda (praktycznie cała gama modelowa) oraz Hyundai (głównie modele ix35, a także elektryczne Ioniq), ale w służbie znajdują się także Audi A6, BMW 540i, a nawet Ferrari 458 Italia. Od 2009 roku samochody czeskiej policji lakierowane są w kolorze srebrnym. Oznakowanie pojazdu składa się z ukośnych żółto-niebieskich pasów na przedniej i tylnej części pojazdu, które łączy niebieski pas, na którym widnieje napis POMÁHAT A CHRÁNIT (Pomagać i chronić), a pod nim napis POLICIE. Na przedniej masce samochodu umieszczono okrągły emblemat czeskiej policji oraz napis POLICIE. 
Na blogu 6 lat temu prezentowałem Wam model Octavii III generacji w wersji kombi. Nie zrobił on na mnie pozytywnego wrażenia z uwagi na liczne uproszczenia i niedokładne wykonanie. Prezentowany model jest jednak doskonałym przykładem, jak wiele miniatura zyskuje po dodaniu policyjnego oznakowania. Choć dalej w oczy kłują fatalnie wykonane reflektory przednie, czy halogeny, to miniatura posiada lepiej nałożony lakier, a policyjne oznaczenia zwyczajnie odciągają uwagę od uproszczeń. Sam model bardzo mi się spodobał i jest kolejnym eksponatem w stale powiększającej się kolekcji zagranicznych radiowozów. 

Brak komentarzy