Obsługiwane przez usługę Blogger.

Opel Vectra B - Polizei

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu Opel Vectra B w barwach niemieckiej policji, który pochodzi z serii Opel Collection.
Opel Vectra B został zaprezentowany w październiku 1995 roku. Model ten różnił się od poprzednika bardziej zaokrągloną linią nadwozia. Początkowo samochód produkowany był jako czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowy hatchback. Niecały rok później do oferty wprowadzona została wersja kombi. W 1999 roku przeprowadzono facelifing, w ramach którego zmieniono m.in. przednie i tylne reflektory, zderzaki oraz atrapę chłodnicy.  Przez 7 lat produkcji w tym modelu montowano silniki benzynowe o pojemności od 1,6 do 3,0 l i mocy od 75 do 220 KM oraz z jednostki wysokoprężne o pojemności od 1,7 do 2,2 l i mocy od 82 do 125 KM. W 2002 roku produkcja modelu Vectra B została zastąpiona modelem oznaczonym kodem C.
Prezentowany model został wydany w 91 numerze serii Opel Colection, która ukazywała się w Niemczech nakładem wydawnictwa Eaglemoss w latach 2011-2016. Jakością wykonania miniatury prezentuje poziom typowy dla ówczesnych wydawnictw gazetowych. Z jednej strony mamy całkiem nieźle odtworzone detale, jak przednie reflektory, belkę świetlną czy zaznaczone nitki ogrzewania tylnej szyby. Niestety z drugiej strony mamy wyraźnie widoczne bolce montażowe lamp tylnych, wady odlewu widoczne zwłaszcza na przednim zderzaku, czy widoczne ślady kleju. Mimo tych niedoskonałości sam model podoba mi się i cieszy mnie jego obecność w mojej kolekcji radiowozów. 

Brak komentarzy