Obsługiwane przez usługę Blogger.

Fiat Panda 45 - Polizia di Stato

Ponad pięć lat temu prezentowałem na blogu piękną miniaturę Fiata Pandy 45 wyprodukowaną przez firmę Minichamps. Dziś, dzięki koledze Kajetanowi z pracy, mam przyjemność zaprezentować Wam policyjną wersję tego legendarnego modelu. Cywilna Panda przedstawiała model po liftingu, a policyjna wersja to model sprzed liftingu, co można poznać po niesymetrycznym wlocie powietrza.
Fiaty Panda znajdują się na wyposażeniu wszystkich włoskich formacji mundurowych od 1980 roku. Przedstawicieli wszystkich trzech generacji znajdziemy w policji państwowej (Polizia di Stato), policji lokalnej (Polizia Municipale/Polizia Locale), korpusie karabinierów (Carabinieri), straży skarbowej (Guardia di Finanza), policji więziennej (Polizia Penitenziaria) oraz państwowej straży leśnej (Corpo Forestale dello Stato). Popularność tego modelu leży nie tylko w niskiej cenie, ale także wytrzymałej i praktycznej (zwłaszcza w odmianie 4x4) konstrukcji.
Prezentowana miniatura została wyprodukowana przez włoską firmę Brumm. Swoją premierę model ten miał w 2006 roku. Na metalowym podwoziu znajdziemy napis Made in Italy.
Mój egzemplarz został poprawnie zmontowany i polakierowany. Nie mam także żadnych zastrzeżeń co do nadruków. W zasadzie poza widocznymi bolcami przednich lamp oraz malowanymi tylnymi lampami nie mam żadnych zastrzeżeń. Podobnie jak w modelu minichamps, tak i tutaj naszą uwagę przykuwa jasna tapicerka. Nie ukrywam, że miniaturowa Panda w policyjnej wersji bardzo mnie cieszy i świetnie prezentuje się obok innych włoskich radiowozów.

6 komentarzy:

 1. Jakby bolce z przodu zamalować, byłoby +10 do prezencji. Ale i tak modelik fajny. Z włoską Polizią najbardziej mi się kojarzy Gallardo, bo kiedyś dawno w jakiejś gazetce go kupiłem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Damianie! Eh te Gallardo z wozów policyjnych od Amercom :D

   Usuń
 2. Cześć! Dopiero niedawno trafiłem na Twój blog, który mnie także zainteresował, szczególnie w nawiązaniu z tematyką podróży na Maderę. Sam prowadzę od paru lat bloga modelarsko - podróżniczego, na który serdecznie zapraszam! przemkapasja.blogspot.com
  Prezentowany model jest super, nie mam go jeszcze w kolekcji chociaż z każdej podróży staram się coś przywieźć.
  Pozdrawiam
  Przemek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Bardzo cieszę się, że tu trafiłeś! Ja także z każdej podróży staram się coś przywieźć jednak nie zawsze jest to możliwe... Twojego bloga dodaję do ulubionych i z przyjemnością będę odwiedzał!
   Pozdrawiam!
   Piotrek

   Usuń
  2. Cześć! Jeszcze raz dziękuję za odwiedzenie mego bloga ( szersza odp. na Twój komentarz - u mnie). Cieszę się, że trafiłem na listę Twoich ulubionych.
   Twój blog też mi się bardzo podoba, zarówno treść jak i forma.
   Pozdrawiam
   Przemek

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję za miłe słowa! Pozdrawiam!

   Usuń