Obsługiwane przez usługę Blogger.

Model za 4 zł ! - Gaz M21 Milicja

Na przełomie 2014/2015 roku w sieci sklepów KIK pojawiły się modele z rosyjskiej serii "Avtomobil na Służbie" w zaskakująco niskiej cenie 4 zł. Trzeba nadmienić, że modele pochodziły z wycofanej z rosyjskiego rynku wadliwej partii, której na szczęście nie zniszczono, a rozesłano w świat. Dzięki nieocenionej pomocy kolegów Qliga z motoshowminiatura.pl i Pawła z Częstochowy udało mi się zebrać większość z dostępnych modeli. Pawłowi udało się kupić dla mnie łącznie 8 modeli w tym prezentowaną tutaj milicyjna Wołgę.
Model to Wołga M21 trzeciej (i jednocześnie ostatniej) serii produkowanej od 1962 do 1970 roku w malowaniu radzieckiej milicji drogowej. Pawłowi udało się znaleźć model kompletny i praktycznie wolny od wad. Model od razu spodobał mi się. Jako, że miniaturka pochodziła z wadliwej partii pozytywnie zaskoczył mnie idealnie położony lakier dzięki czemu linie nadwozia są doskonale widoczne. Nieźle prezentują się detale - maskę zdobi wyraźne i dobrze widoczne logo gazeli na czerwonym tle z podpisem Gaz. Największym z zauważonych przeze mnie mankamentów jest... źle przyklejona lewa wycieraczka która wyraźnie odstaje od szyby. Niestety mimo prób i używania różnych typów śrubokrętów nie udało mi się odkręcić modelu a wycieraczka przyklejona jest na tyle mocno, że próby podważenia jej także zakończyły się niepowodzeniem. Innym mankamentem są niewielkie ubytki chromu. Merytorycznie model jest bez zarzutu i świetnie prezentuje się na półce uzupełniając kolekcję radzieckiej motoryzacji. Gdybym nie wiedział nigdy nie pomyślałbym, że ten model może pochodzić z wadliwej partii i że kosztował zaledwie 4 zł.

2 komentarze:

 1. Cieszę się, że pomogłem coś zdobyć do Twej kolekcji ;)
  A do modelu wracając - to, co Rosjanie odrzucili my mamy co dwa tygodnie :) Gdyby z powodu takich "usterek" wycofywać "Kultowe Auta PRL", czy "Złotą Kolekcję" - nic by nam nie zostało...
  Model z tym wydaniu za cenę 4 zł to jak za darmo...( choć niejeden "pracownik ochrony" musi na taki pracować całą godzinę :) )

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotr Władysławski25 czerwca 2015 14:49

  To ja się cieszę że mi pomogłeś ;)

  Też o tym pomyślałem ;) Z modeli które ja otrzymałem od Ciebie i od Pawła jedynie Gazela i IŻ wymagał napraw ;) I trudno się nie zgodzić że 4 zł za model to jak darmo ;)

  OdpowiedzUsuń