Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mercedes MB100 - Mercedes-Sammlung


Od BLOG 2

Mercedes-Benz MB100 produkowany był w fabryce w Vittori w Hiszpanii w latach 1981-1995. Pojazd ten zastąpił model N1300, który wywodził się z DKW Schnell-laster. Samochód produkowano w kilku wersjach nadwoziowych takich, jak:


- pick-up (w tym z podwójną kabiną, tzw. brygadową),


- kombi (przeszklone częściowo lub w całości),


- furgon.


Ponadto na bazie tego samochodu powstawały niewielkie 3-osiowe autobusy O100 City, 2 i 3-osiowe ciężarówki (wykorzystywane jako autosklep),lawety i kampery. Ładowność samochodu w zależności od wersji wynosiła od 1 do 1,8t, a dopuszczalna masa całkowita od 2,5 do 2,8t. W 1987 roku samochód został zmodernizowany i trafił na rynek niemiecki, na którym oferowany był do zakończenia produkcji w 1995 roku (W 1992 roku samochód przeszedł ostatni facelifting, w wyniku którego zyskał pochyłą atrapę chłodnicy). Następcą MB100 został doskonale znany w Polsce model Vito.
Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2

Prezentowany model odkupiłem od kolegi Szymona z Muzeum43, który był w posiadaniu dwóch takich modeli. Miniatura została wyprodukowana przez firmę IXO, a wydana przez Deagostini w niemieckiej serii Mercedes-Sammlung. Model przedstawia wersje produkowaną w latach 1987-1992. Już na pierwszy rzut oka miniaturowy Mercedes MB100 prezentuje się bardzo dobrze. Uwagę zwraca szczegółowo odwzorowany pas przedni, felgi z wytłoczonym logo firmowym, czy tylne lampy. Plusem modelu są pomalowane uszczelki wszystkich szyb oraz zaznaczone wkłady lusterek. Na osobną pochwałę zasługują nadruki. Znalazły się one zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu (imitacja zegarów oraz logo firmowe na kierownicy), a ich jakość jest wysoka. Moje zastrzeżenia budzi kiepskie spasowanie szybek w tylnych drzwiach, przezroczyste lusterko wsteczne oraz niewielkie skazy na lakierze. Podsumowując - Model oceniam bardzo wysoko i gorąco polecam miłośnikom marki Mercedes, jak i dostawczaków w ogóle.
Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2

8 komentarzy:

 1. Witaj Piotrze, ja też bardzo lubię ten model i cieszy mnie jego obecność w kolekcji. Jak na gazetowe wydanie prezentuje się naprawdę świetnie. Wady, które wymieniłeś są z grubsza do poprawy niskim nakładem pracy. Tak jak i Ty, uważam, ze pas przedni jest genialny;)

  POzdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Piotrku! Kolejny świetny model w Twojej kolekcji. To co najbardziej mi się w nim spodobało, to przednie reflektory i felgi. Pochwalić muszę też dobrą warstwę lakieru i sporą ilość detali.

  Gratuluję i pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od kilku lat już ich nie spotykam, więc fajnie byłoby mieć taki model :)
  Gratulacje, wygląda wystarczająco dobrze :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy do czynienia z jedną z wielu wspaniałych elementów, które zachwycą nas to zbiór podpisem gwiazdy z tego koloru spotkałem kilka w okolicy, gdzie mieszkają i myślę, że jeden nadal przebywa.

  Najlepszym z nich jego klasyczny silnik OM636 szeroko stosowany w samochodzie adaptraciomes Benzyna spalinowa Buca większej autonomii, zwłaszcza w taksówkach

  Model akcji wyjątkiem tej kopalni jest policja Vesion w kolekcji wozów policyjnych Hiszpania
  http://seatpc.blogspot.com.es/2013/07/mercedes-benz-mb140d.html


  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze raz dziękuję Szymonie za ten modelik :)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Damianie! W pełni podzielam Twoją opinię!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 7. Wersje po liftingu jeszcze można spotkać! Te przed już są rarytasem.

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję SEATPC za komentarz! W wolnej chwili zerknę na Twój blog :)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń