Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kia Cee'd II - KPP Zgorzelec

Kia Cee'd od 2007 roku jest najpopularniejszym samochodem osobowym polskiej policji. Obecnie w służbie znajdują się dwie generacje. I produkowana w latach 2006-2012 i II wprowadzona do produkcji w 2012 roku.
Policyjna Kia Cee'd II SW napotkana w Katowicach.
Z pewnością model ten wpisze się w obraz polskiej policji tak samo jak używany wcześniej Polonez. Dlatego też od samego początku mojej kolekcjonerskiej przygody (2008 rok) chciałem mieć miniaturę tego samochodu w kolekcji. Niestety do dziś żaden z producentów nie produkuje modelu Kia Cee'd w skali 1/43. Na szczęście dzięki determinacji kolegi Marcina (tego samego, który wykonał dla mnie modelik policyjnej Alfy Romeo 159) udało się znaleźć i zakupić modelik popularnej Kijanki, ale w skali nieco większej, bo około 1/38. Niestety nie jest to również wersja kombi, a hatchback, którego II generacji w służbie policji nie widziałem.Oczywiście modelik nie był kupiony od razu w malowaniu Polskiej Policji. Co więcej model bazowy był w kolorze białym więc wymagało to przede wszystkim lakierowania. Dzięki umiejętnościom kolegi Marcina, którego uważam za bardzo zdolnego modelarza, udało się ten modelik maksymalnie upodobnić do służbowego pierwowzoru. Model ogromnie mnie cieszy i jest jednym z najważniejszych eksponatów w mojej kolekcji. Wartość tego modelu podnosi fakt, że na chwilę obecną istnieją tylko dwa miniaturowe Cee'dy w malowaniu polskiej policji: Mój i kolegi Marcina.
Tak wyglądał model bazowy. Przezroczysty element na dachu to plexi, z którego powstała belka sygnalizacyjna. fot: Marcin.
Model po wizycie u lakiernika. fot: Marcin.
Przed wysyłką do mnie kolega Marcin wysłał mi takie oto zdjęcia, które tylko wzmocniły moje oczekiwanie na ten modelik:
A teraz już dalsza część moich zdjęć:

13 komentarzy:

 1. Piotrze - cała przyjemość po mojej stronie.
  Cieszę się, że spełniłem Twoje oczekiwania i modelik się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję Marcinie!. Kawał dobrej roboty!.

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie zadanie na tej Kia ale kiedy jest agentem prawa

  Model ten z tymi kolorami przypomina mi Polizei Niemiec i uqe są z tego samego systemu

  Gratulujemy nowego modelu

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede wszystkim gratuluję niesamowicie rzadkiego okazu. Cieszę się, że w Twoim zbiorze znalazło się to auto i po raz kolejny jestem pełen podziwu dla pracy Marcina;) Szkoda, że to taka nietypowa skala, niestety alternatywy brak. Nie mniej jednak model prezentuje się genialnie i z pewnością jest powodem do dumy i ozdobą kolekcji.

  pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem fajne te modele od Welly, tylko szkoda że nie w 1:43.
  W moich stronach z wszystkich aut policji właśnie Cee’da zastąpiła niedawno Corsa.
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo miło zobaczyć, że powoli spełniasz kolekcjonerskie marzenia i konsekwentnie zdobywasz nowe miniatury służb mundurowych. Sama baza może nie jest najwyższych lotów, ale zarówno świetna robota Marcina, jak i indywidualność tego modelu powodują, że miniatura nawet bez wartości sentymentalnej jest wyjątkowa. Gratuluję i cieszę się, że masz ten model, bo wiem, ile dla Ciebie znaczy.

  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję Damianie!.

  Miniaturka naprawdę wiele znaczy, ale do pełni szczęścia brakuje tylko by była w 1/43 i w kombiku ;) Teraz marzy mi się Cee'd pierwszej generacji. Takie mamy na stanie w naszej SM i bardzo chciałbym mieć ich miniatury w mojej kolekcji ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 8. To nie welly (przynajmniej z nazwy), a Pino B&D. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdą Cee'd-y dwóch generacji w 1/43. Wtedy do pełni szczęścia mojej mundurowej kolekcji byłoby już tak niedaleko ;)

  Corsa to wynalazek, który dedykowany jest dzielnicowym. Zdarza się jednak, że wykorzystywane są w roli wozu patrolowego, co jest delikatnie mówiąc nienajlepszym rozwiązaniem...

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję Szymonie!

  Jak tylko znajdzie się alternatywa w 1/43 to na pewno trafi do mojej kolekcji ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję SEATPC za komentarz.

  Malowanie polskich radiowozów od 2007 roku wzorowane było na radiowozach niemieckich ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 11. Bello KIA Piotr, aunque sea un coche de policía.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzięki Juanh za komentarz!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzień dobry
  Panie Piotrze. Ma Pan bardzo ciekawe hobby :)
  Od pewnego czasu posiadamy auto KIA Cee'd II generacji, i staramy się upolować w internecie miniaturę naszego auta. Za każdym razem w wyszukiwaniach wyświetla nam się Pana strona z kolekcją modeli aut. Bardzo nam zależy na znalezieniu modelu naszego autka. Czy jest szansa, żeby nam Pan polecił jakąś osobę/stronę, która może dla nas przygotować wersję naszego samochodu w pomniejszonej skali? Próbowaliśmy szukać na stronie, o której mówił Pan przy wersjach kombii tego typu Kii. Niestety nie ma tam i formacji, aby można było zakupić jakikolwiek model Cee'd. Zależy nam, aby uzyskać dokładnie taki model jaki był pierwowzorem Pana pierwszej policyjnej kijanki - w białym kolorze. Jeśli jest taka szansa, proszę dać znać, tu w komentarzach, ewentualnie napisać wiadomość na naszym instagramie: @indwydiualki :)
  Jeszcze raz gratulujemy wspaniałej kolekcji! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń