Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ford Transit Connect - Straż Miejska Wodzisławia Śląskiego

W tym wpisie mam przyjemność zaprezentować Wam model Forda Transit Connect drugiej generacji w malowaniu Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Jest to pierwszy model samochodu służbowego w mojej kolekcji, którym poruszam się w pracy. Dlatego też modelik ten ogromnie mnie cieszy. Miniatura została wykonana na moje zamówienie przez Pracownię Artystyczną TrackerArt. Bazą jest modelik firmy Greenlight.
Pierwowzór modelu trafił do służby na początku 2016 roku zastępując wysłużonego Forda Transit z 2006 roku i jest obecnie najnowszym samochodem wodzisławskich strażników. Samochód mierzy ponad 4,8 metra i jest napędzany Turbodieslem o pojemności 1,6 L i mocy 95 KM. W porównaniu do swojego służbowego poprzednika Connect nieco lepiej radzi sobie w osiedlowych uliczkach, jest tańszy w eksploatacji, a przy tym jest równie praktyczny. Radiowóz został oklejony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 kwietnia 2012 roku, które wprowadziło jednolity wygląd samochodów Straży Miejskiej w Polsce (dotyczy to pojazdów zarejestrowanych po 1 lipca 2012). Na marginesie warto dodać, że rozporządzenie nie precyzuje miejsca umieszczenia oklejenia, dodatkowych emblematów, czy wielkości szachownicy. Przykładowo identyczny Ford Transit z pobliskiej Straży Miejskiej Radlin posiada pas naklejony pod linią okien, co w mojej opinii wygląda mniej estetycznie niż w wodzisławskim odpowiedniku. Swoją drogą warto również zauważyć, że coraz więcej straży wybiera właśnie model Transit Connect drugiej generacji (m.in. Jasło, Rumia, Suwałki, Świdnica, Zgierz).
Na dachu oraz w kratce grilla zostały umieszczone lampy ostrzegawcze. Kiedy rozpoczynałem prace klosze były jeszcze w kolorze pomarańczowym. Z początkiem roku 2017 zostały wymienione na niebieskie czyniąc z Forda pojazd uprzywilejowany. Samochód przystosowany jest do przewożenia dwóch osób w tzw. trzeciej klasie (bezdomnych, nietrzeźwych lub ujętych w trakcie interwencji). Przedział ten jest odgrodzony od części pasażerskiej ścianką działową, a od tylnych drzwi kratą. Z uwagi na charakterystykę przewożonych osób wyłożony został odpornym na zabrudzenia i zniszczenia materiałem.
Jeszcze z pomarańczowymi kloszami lamp, czyli takimi jak ma modelik:
I z niebieskimi kloszami:
Powróćmy jednak do zdjęć modelu:
Zdjęcie z 1/1
I z pozostałymi modelikami z SM:

10 komentarzy:

 1. Świetny model Piotrku, zdjęcia z 1:1 są genialne, a sam model wygląda bardzo solidnie. Tracker dość dużo wyciągnął z tego Greenlighta. Oby więcej się tak ważnych dla Ciebie aut tutaj pojawiało!

  Gorące pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Damianie! Zgadzam się, że Tracker wykonał kawał świetnej roboty. Modelik ogromnie mnie cieszy i zajmuje obecnie jedno z najważniejszych miejsc w mojej skromnej kolekcji ;)

  Pozdrawiam serdecznie!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Po tych zmianach wygląda znacznie lepiej niż model bazowy :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. To już zasługa Trackera ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 5. Liczę, że w najbliższym czasie uda mi się pokazać jeszcze kilka wyjątkowych modeli ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny modelik. A jest tym ważniejszy bo ma konkretną wartość „sentymentalną” można powiedzieć.
  PS. Naprawiam błąd i blog leci to ulubionych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Model, który dzisiaj nie weszła jeszcze w mojej kolekcji i ja czeka między co chciałbym zrobić transfrmación, jak masz zrobić z wynikiem 10.

  Naprawdę ich policja użyła pomarańczowe światła awaryjne lub pojazd szczególnych obowiązków ¿?

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuje!

  Ja również dodaję blog do ulubionych!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję SEATPC za komentarz!

  Ford tylko przez kilka miesięcy miał pomarańczowe lampy, obecnie ma już niebieskie ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń