Obsługiwane przez usługę Blogger.

Pamiątka z Hiszpanii - 1950 Studebaker Champion Starlight Coupe

Niedawno moja mama wraz z ciocią odwiedziły Hiszpanię i tradycyjnie z tego wypadu przywiozły mi pamiątki, jakie lubię najbardziej, czyli modele samochodów. Są to rajdowy Citroen C3, Ford Mustang Cabrio i prezentowany w tym wpisie Studebkaer Champion. Dziękuję!
Studebaker Champion produkowany był w pięciu generacjach w latach 1939-1958. Prezentowany model pochodzi z trzeciej generacji produkowanej w latach 1947-1952. Champion wraz z modelem Commander były pierwszymi samochodami tego producenta opracowanymi po zakończeniu II Wojny Światowej. Samochód napędzał sześciocylindrowy silnik o pojemności 2.8l i mocy 80 KM. W 1950 model został odświeżony. Od tego czasu samochód posiada bardzo charakterystyczny grill przypominający dziób samolotu lub pocisku, który zapowiadał erę ozdób stylistycznych inspirowanych lotnictwem. Model Champion produkowano w czterech wersjach: 2-drzwiowy i 4-drzwiowy sedan, Coupe, Starlight Coupe i kabriolet. Cechą charakterystyczną wersji Starlight Coupe była półokrągła tylna szyba, która przypominała tę stosowaną w kabinach samolotów pasażerskich. Rok 1950 był dla modelu Champion rekordowy bowiem wyprodukowano aż 270 604 egzemplarze tego modelu. Dla porównania rok później produkcja była niemal o połowę mniejsza.
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Yatming i sprzedawany pod serią Road Signature. Tradycyjnie jak to ma miejsce w przypadku modeli będących prezentami powstrzymam się od recenzji. Myślę jednak, że moje zdjęcia dostarczą Wam wystarczający materiał do własnej recenzji.

5 komentarzy:

 1. Un auto raro, con esa ventana trasera curva. Pero un diseño bien de los años 50's con ese toaue " futurista ".

  saludos!

  OdpowiedzUsuń
 2. Precioso coche Piotr, con eso ojo único en la delantera.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten kolor świetnie do niego pasuje ;)
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na prezentację C3 WRC, ale prezentowany dziś model też wygląda ciekawie,szczególnie ta tylna szyba inspirowana lotnictwem.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałem, że taki pojazd istnieje. Auto prezentuje się bardzo ciekawie w tym złotawym kolorze. Gratuluję modelu w kolekcji

  OdpowiedzUsuń