Obsługiwane przez usługę Blogger.

Pamiątka z Portugalii - Ford F150 GNR

Prezentowany w tym wpisie model radiowozu Ford F150 w barwach Guarda Nacional Republicana został zakupiony przez moją mamę podczas wakacji w Portugalii w 2018 roku. Producentem miniatury jest firma Maisto, a skala to 1/50. Samą formację przybliżyłem Wam przy okazji wpisu poświęconego miniaturze Land Rover Freelander, którą otrzymałem jako pamiątka z wizyty mamy i cioci na Maderze.
Miniatura wyprodukowana przez Maisto to Ford F-150 XL dwunastej generacji, która wytwarzana była w latach 2008-2014. Dostępne były trzy rozmiary kabin pasażerskich, oraz cztery długości skrzyń ładunkowych. Pod maską mogły pracować silniki sześciocylindrowe o mocy 302 i 365 KM oraz ośmiocylindrowe o mocy od 248 do 411 KM. Dwunasta generacja modelu F150 otrzymała tytuł North American Truck of the Year 2009. Model nosi oznaczenia Unidade de Controlo Costeiro, czyli Jednostki Ochrony Wybrzeża Republikańskiej Gwardii Narodowej. Zadaniem tej jednostki jest nadzór obszarów morskich i przybrzeżnych  w celu walki z przemytem i nielegalną migracją, a także udział w akcjach ratunkowych i misjach humanitarnych.
 Seria modeli w barwach GNR otrzymała specjalną szatę graficzną opakowania.

6 komentarzy:

 1. Gratuluję prezentu! Zapytam z ciekawości – którą część Portugalii odwiedziła Twoja mama?

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny model i pamiątka... Gratuluję prezentu;-) bardzo fajne te F-150 i kolejny model do kolekcji służb w twojej kolekcji;-) gratuluję jeszcze raz
  Pozdrawiam
  Hubert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Hubercie!

   Dziękuję za komentarz!

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 3. Ogólnie jestem dużym fanów samochodów z nadwozien pick up. Miniaturka co prawda nie grzeszy detalami, ale ze względu na charakter pamiątkowy można jej to wybaczyć. Dobrze, że mama o Tobie pamięta podczas wyjazdów.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damianie!

   Masz rację - Ten Ford ma dla mnie ogromną wartość sentymentalną, ale jako pamiątka od mamy :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń