Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ford Transit Custom - Straż Miejska w Rybniku

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu patrolowo-interwencyjnego na bazie Forda Transita Custom w barwach rybnickiej straży miejskiej. Miniatura została wykonana przez Grzegorza z manufaktury Tracker Art.
Pierwowzór trafił do służby w 2014 roku i zastąpił wysłużonego Transita piątej generacji. Samochód został dostarczony i przygotowany do służby przez firmę Ren-Car z Rybnika, autoryzowanego dealera marki Ford.
Radiowóz przystosowany jest do przewożenia dwóch osób w tzw. trzeciej klasie (bezdomnych, nietrzeźwych lub ujętych w trakcie interwencji). Przedział ten jest odgrodzony od części pasażerskiej ścianką działową, a od tylnych drzwi kratą. Z uwagi na charakterystykę przewożonych osób wyłożony został odpornym na zabrudzenia i zniszczenia materiałem. 
Jak już wspomniałem model został wykonany przez kolegę Grzegorza z manufaktury Tracker Art. Bazą dla konwersji była miniatura wyprodukowana przez firmę Greenlight. Fabryczny model jest poprawny i... nudny. Na szczęście po przemalowaniu i zyskaniu oznaczeń oraz lamp ostrzegawczych na dachu miniaturowy Ford wiele zyskał. Grzegorz jak zawsze wykonał model z należytą starannością, dzięki czemu mogę się cieszyć kolejnym okazem w mojej kolekcji radiowozów polskich służb mundurowych.
Na koniec zdjęcia modelu wraz z pierwowzorem.

6 komentarzy:

 1. Witaj Piotrze
  Świetny transit trucker odwalił kawał dobrej roboty👍 ;-) gratuluję kolejnego modeliku do kolekcji radiowozów;-)
  P.S.kiedyś także i w mojej kolekcji pojawia się 2 Ale cywilne transity custom przed I po fl;-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Hubercie!

   Cieszę się, że model się spodobał ;) Ja Transita Custom po FL też planuje - będzie idealna baza na radiowóz Pretorian :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Jeśli chodzi o nude to właściwie każdy prezentowany tu po konwersji model przestaje taki być :D
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!Ile kosztuja ta straż miejska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Koszt to model bazowy plus konwersja. Trzeba liczyć ponad 300 zł.

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń