Obsługiwane przez usługę Blogger.

W prezencie - Fiat 126 el - Straż Miejska w Rybniku

Prezentowany w tym wpisie model Fiata 126 el został wykonany przeze mnie jako prezent dla Straży Miejskiej w Rybniku, której jestem funkcjonariuszem. Baza to miniatura, a w zasadzie zabawka firmy Welly, której skalę producent określił na... 1/60, kiedy w rzeczywistości jest to 1/43. Kalkomanie wydrukował kolega mvs, znany także pod nickiem polskimodel na allegro. Tablice rejestracyjne zostały zaprojektowane przez kolegę Brociu.
Straż Miejska w Rybniku została utworzona w 1991 roku. Początkowo do dyspozycji strażnicy mieli wysłużony furgon Nysa 522 w wersji Towos, Fiata 126p oraz FSO 125p. Niedługo potem do służby trafiły pierwsze fabrycznie nowe samochody. Były to Żuk A07, Polonez Caro MR93, Ford Transit IV, oraz prezentowany w tym wpisie Fiat 126 el. Kolejnymi radiowozami rybnickiej straży miejskiej był Citroen Berlingo pierwszej generacji, Ford Transit V i Ford Fusion. Następnie Straż Miejska w Rybniku wzbogaciła się o radiowóz patrolowo-interwencyjny Peugeot Expert, Citroena berlingo drugiej generacji oraz Skodę Fabię kombi. Pierwszym radiowozem w obowiązującym obecnie malowaniu był Ford Transit Custom, który zostanie wkrótce zaprezentowany na blogu. Na początku 2019 roku wysłużonego Peugeota Expert zastąpił Ford Transit Connect zabudowany przez firmę Frank Cars. Najnowszym nabytkiem rybnickiej straży miejskiej jest Dacia Dokker, która wykorzystywana jest przez Ekopatrol.
Fiat 126 el rybnickiej straży miejskiej pod dawną siedzibą na ul. Hallera. Zdjęcie dzięki uprzejmości A. Frelich.
Fiat 126 el w barwach Straży Miejskiej w Rybniku zasili także i moją kolekcję radiowozów polskich służb mundurowych. Nie będzie on jednak bazował na produkcie firmy Welly. Wykonanie tego modelu powierzę Bartoszowi z TBP Faktoria, który w ofercie posiada nieporównywalnie lepszą miniaturę tego samochodu.
Model został umieszczony na podstawce, która otrzymała podpis wydrukowany przez kolegę Brociu.
 Na koniec wspólne zdjęcie służbowych maluchów.

2 komentarze:

  1. Tak tak sporo patrolowaliśmy nasze misto z Andrzejem tym wspaniałym Fiacikiem.

    OdpowiedzUsuń