Obsługiwane przez usługę Blogger.

Lancia Delta - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Przez ostatnie trzy miesiące tematykę bloga zdominowały prezentacje polskich radiowozów. Jakby tego było mało, w ostatnich dniach moją kolekcję zasiliły kolejne takie miniatury. Wśród nich była prezentowana w tym wpisie Lancia Delta w malowaniu polskiej policji, którą wykonał na moje zamówienie kolega Marcin. Dla tych, którzy zmęczeni są prezentacjami polskich radiowozów chciałbym przekazać, że wkrtóce na blogu zaprezentowane zostaną m.in. Chevrolet Camaro SS z filmu Szybcy i Wściekli, Opel Omega A, czy Ford Escort V Ghia. 
Sześć egzemplarzy modelu Lancia Delta trafiło do warmińsko-mazurskiej policji we wrześniu 2010 roku. Jest to wersja napędzana turbodoładowanym silnikiem diesla o pojemności 1.9L i mocy 190 KM. Samochody wyposażono w wideorejestrator rejestrujący obraz z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Ponadto w tylnej części zamontowano tablicę wysyłającą komunikaty takie, jak STOP POLICJA, czy JEDŹ ZA MNĄ. Radiowozy trafiły do jednostek w Olszynie (po jednym dla Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej), Elblądu, Giżycku, Mrągowie oraz Ostródzie. 
Jak już wspomninałem model wykonał kolega Marcin. Bazą dla konwersji była miniatura firmy Welly, której skala to około 1/44. Zakres konwersji obejmował nałożenie kalkomanii, które zaprojektował i wydrukował kolega Xiedzu oraz dodanie belki świetlnej na dachu. Ponadto Marcin pomalował także wnętrze modelu oraz wycieniował atrapę grilla. Efekt końcowy bardzo mi się podoba, a model jest świetnym uzupełnieniem mojej kolekcji polskich radiowozów.

1 komentarz:


  1. Cześć!
    bardzo interesująca ta miniaturowa policyjna lancia, wygląda bardzo dobrze, dla hiszpanii lancia mało widuje i niewiele policji ...
    Pozdrowienie!

    OdpowiedzUsuń