Obsługiwane przez usługę Blogger.

Lancia Delta - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Przez ostatnie trzy miesiące tematykę bloga zdominowały prezentacje polskich radiowozów. Jakby tego było mało, w ostatnich dniach moją kolekcję zasiliły kolejne takie miniatury. Wśród nich była prezentowana w tym wpisie Lancia Delta w malowaniu polskiej policji, którą wykonał na moje zamówienie kolega Marcin. Dla tych, którzy zmęczeni są prezentacjami polskich radiowozów chciałbym przekazać, że wkrtóce na blogu zaprezentowane zostaną m.in. Chevrolet Camaro SS z filmu Szybcy i Wściekli, Opel Omega A, czy Ford Escort V Ghia. 
Sześć egzemplarzy modelu Lancia Delta trafiło do warmińsko-mazurskiej policji we wrześniu 2010 roku. Jest to wersja napędzana turbodoładowanym silnikiem diesla o pojemności 1.9L i mocy 190 KM. Samochody wyposażono w wideorejestrator rejestrujący obraz z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Ponadto w tylnej części zamontowano tablicę wysyłającą komunikaty takie, jak STOP POLICJA, czy JEDŹ ZA MNĄ. Radiowozy trafiły do jednostek w Olszynie (po jednym dla Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej), Elblądu, Giżycku, Mrągowie oraz Ostródzie. 
Jak już wspomninałem model wykonał kolega Marcin. Bazą dla konwersji była miniatura firmy Welly, której skala to około 1/44. Zakres konwersji obejmował nałożenie kalkomanii, które zaprojektował i wydrukował kolega Xiedzu oraz dodanie belki świetlnej na dachu. Ponadto Marcin pomalował także wnętrze modelu oraz wycieniował atrapę grilla. Efekt końcowy bardzo mi się podoba, a model jest świetnym uzupełnieniem mojej kolekcji polskich radiowozów.

3 komentarze:


 1. Cześć!
  bardzo interesująca ta miniaturowa policyjna lancia, wygląda bardzo dobrze, dla hiszpanii lancia mało widuje i niewiele policji ...
  Pozdrowienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć!

   Dziękuję za komentarz! W Polsce ten radiowóz też był rzadki :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Kurcze, kiedyś na słuch o Lancii Delta człowiek czuł respekt, a teraz takie barachło...
  Sam model świetny, gdyby nie wpis, nie wpadłbym na to, że to Welly. Koledzy zrobili dobrą robotę.
  Swoją drogą, nawet nie wiedziałem, że Delty służyły w policji, a okazuje się że tak i to w wielu miastach. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń