Obsługiwane przez usługę Blogger.

Opel Ascona C - Straż Miejska w Ustce

Początki istnienia straży miejskiej w Polsce, to bardzo ciekawy temat dla miłośnika pojazdów polskich formacji mundurowych. W pierwszych latach istnienia funkcjonariusze tej formacji dysponowali wieloma różnymi, często niespotykanymi w innych formacjach mundurowych pojazdami, takimi jak prezentowany w tym wpisie Opel Ascona C.
Straż Miejska w Ustce została powołana w 1991 roku, a pierwszy patrol wyruszył na ulicę na początku 1992 roku. Strażnicy do dyspozycji mieli wysłużony radiowóz Opel Ascona C. Samochód wykorzystywany był do drugiej połowy lat 90, kiedy został zastąpiony przez Poloneza Caro Plus.
Zdjęcie: Straż Miejska Ustka
Prezentowany model to konwersja na bazie modelu z serii Opel Collection. Wykonał ją kolega Andrzej z manufaktury Modele Sambora. Kalkomanie są autorstwa kolegi andy ns, który sprezentował mi je, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Jakość wykonania jest bardzo wysoka. Szczególnie spodobała mi się pomarańczowa lampa ostrzegawcza z kabelkiem, który wychodzi przez otwartą szybę boczną przednich drzwi. Niestety model ma inny typ atrapy oraz wzór kołpaków niż pierwowzór, ale nie przeszkadza mi to. Podsumowując - obecność miniaturowej Ascony C w barwach Straży Miejskiej w Ustce w mojej kolekcji bardzo mnie cieszy. Mimo pewnych nieścisłości, jak inny typ atrapy czy felg to porządny model, który jest kolejnym ciekawym eksponatem w mojej kolekcji radiowozów polskich formacji mundurowych.

2 komentarze:

 1. Sprężynka, to świetny element. Wygląda naprawdę bardzo realistycznie. Jak chodziłem do liceum, na początku lat '90, na ulicach sporo było jeszcze Opli Ascona. Kurczę, jak ja wtedy marzyłem o takim aucie;)

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Szymonie!

   Cieszę się, że model się spodobał :) Andrzej bardzo mocno się postarał z tym modelem :) Ale pamiętajmy, że miał także świetne kalki od kolegi Andrzeja :D Tak więc dzięki nim mogę cieszyć się tym modelem :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń