Obsługiwane przez usługę Blogger.

GAZ M21 Wołga - Milicja Obywatelska (malowanie z pasem ostrzegawczym)

Nieco ponad trzy lata temu na blogu zaprezentowałem Wam model czarnej Wołgi M21 w barwach Milicji Obywatelskiej. Wspomniałem w nim, że posiadam także drugą wersję milicyjnej Wołgi M21 - niebieską z granatowym pasem ostrzegawczym. Przyszedł w końcu czas by ją Wam zaprezentować. 

Historia milicyjnych Wołg M21/M22 została już opisana we wspomianym wyżej wpisie, a więc nie ma potrzeby powtarzać jej tutaj. Skupmy się więc na prezentowanym modelu. Jest to dość prosta konwersja oparta na bazie miniatury wydanej w czwartym numerze rumuńskiej serii Masini de Legenda. Zakres zmian obejmował naklejenie pasa ostrzegawczego, napisów MO po bokach, resortowych tablic rejestracyjnych oraz lampy ostrzegawczej na dachu. Rzecz jasna model można by jeszcze bardziej dopracować np. pomalować wnętrze, dodać ramki szyb, czy poprawić przednie kierunkowskazy. Na to niestety brakuje mi czasu, ale nie wykluczam, że w przyszłości uda mi się to zrobić. 

6 komentarzy:

 1. Widzę tutaj fajne i proste poprawki nawet dla odmiany cywilnej :)
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hermoso Volga M21, tanto en la versión en color negro como esta conversión en todos tonos de azul. Lo tengo negro con techo blanco en el Rally de Montecarlo.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie pomaluj ramki, to drobny detal, ale ogromnie dodaje efektu. Nie lubię tych gazetowych Wołg. Jednak okazje się, że można z nich sporo wycisnąć;)

  pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń