Obsługiwane przez usługę Blogger.

Opel Vectra - WRD KPP Kraśnik

Prezentowany w tym wpisie model radiowozu Opel Vectra C przez długi czas był ikoną polskiej policji drogowej. Jeszcze całkiem niedawno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy tego typu codziennie patrolowały nasze drogi. 
Opel Vectra C wszedł do produkcji w 2002 roku. Samochód dostępny był w trzech wersjach nadwoziowych - sedan, liftback oraz kombi. Na bazie tego modelu powstał także pięciodrzwiowy hatchback o nazwie Signum. Trzy lata później samochód przeszedł facelifting, w wyniku którego zmianie uległ m.in. kształt przedniego zderzaka oraz reflektorów. W 2008 roku zakończono produkcję tego modelu. Model Vectra zastąpiła Insignia. Polska Policja wykorzystywała całkiem liczną flotę modelu Vectra. W służbie znalazły się zarówno samochody przed liftingiem, jak i po. Oznakowane egzemplarze, które trafiły do służby przed 2007 posiadały charakterystyczne granatowo-białe malowanie. Po zmianie oznakowania radiowozów Vectry posiadały srebrny lakier nadwozia oraz oklejenie w postaci niebieskiego pasa. Znakomita większość radiowozów Vectra, które trafiły do służby było w wersji sedan. Sporadycznie zdarzały się także wersje liftback m.in jeden egzemplarz o numerze taktycznym D005 służył w KWP Lublin. Radiowóz, którego model prezentuje, służył w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.
Prezentowany model powstał na bazie miniatury produkcji firmy Schuco. Konwersji podjął się kolega Andrzej z manufaktury Modele Sambora. Zakres prac obejmował polakierowanie modelu na policyjne barwy oraz dodanie belki ostrzegawczej. Efekt prac jest bardzo dobry. Jedynie co wymaga wymiany to tablice rejestracyjne. 

2 komentarze:

 1. Ale, że w Kraśniku? Tym Kraśniku? To oni tam używają samochodów?! Myślałem, że pomruk silników powoduje, że mutuje im zboże i woda w studni kiśnie:P Model piękny, najbardziej zwraca uwagę warstwa lakieru. Na zdjęciach model wydaje się pomalowany metaliczną farbą z idealnym pigmentem. Naprawdę jestem pełen podziwu dla efektu, jaki udało się uzyskać.

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Szymonie!

   Dziękuję za komentarz! Cieszę się, że model się spodobał :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń