Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent od dziewczyny - FSO 125 Taxi Zmiennicy - Daffi

Prezentowany w tym wpisie model taksówki FSO 125p z serialu Zmiennicy produkcji Daffi otrzymałem w prezencie mikołajkowym od mojej dziewczyny Kasi. Dziękuję!
Serialu Zmiennicy nie muszę chyba nikomu z Was przedstawiać. Z pewnością najbardziej rozpoznawalnym pojazdem, który wystąpił w tej produkcji była taksówka Fiat 125p w kolorze bahama yellow o numerze bocznym 1313. Należy w tym miejscu wspomnieć, że miniatura przedstawia model FSO 125p produkowanego w latach 1983-1991, kiedy w serialu był to Fiat 125p wyprodukowany w 1979 lub 1980 roku. Najbardziej widoczne różnice to przede wszystkim logo FSO zamiast Polski Fiat na atrapie oraz kierunkowskazy na przednich błotnikach, których pierwowzór nie posiadał.
Jak już wspominałem prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Daffi. Niestety w przeciwieństwie do wydanej wcześniej Warszawy M20 Karola Wojtyły model nie posiada gablotki.
Jak doskonale wiecie modele, które otrzymałem w prezencie nie są przeze mnie recenzowane. Liczę, że zdjęcia pozwolą Wam wyrobić zdanie o tym modelu.

2 komentarze:

  1. Jak na daffi wygląda to całkiem nieźle. Trzeba tylko wydłubać atrapę, dopasować i będzie cacy. Swoją drogą to bardzo dobrze, że jest takie dafii. Może na targowisku na Namysłowskiej uda się za jakiś czas kupić rozbitka za 2 zł dla atrapy (potrzebne są właściwie 2) do 125 pick up i FSO sanitarki z KaP . W tym drugim niby wszystko gra, a model jest "zezowaty" .
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja napiszę w ten sposób, (być może to kwestia zdjęć, ale wydaje mi się że niestety nie). Według mnie gdyby tenn model wyglądał tak jak na spotach reklamowych to byłoby idealnie, ten który jest dostępny w sprzedaży to porażka. Wystarczy porównać zdjęcie z reklamy z tym z dołacoznych zdjęć by wszystko było jasne.

    OdpowiedzUsuń