Obsługiwane przez usługę Blogger.

1974 - Dodge Monaco - New York State Police

Kontynuując temat amerykańskich radiowozów zaprezentuje Wam model Dodge Monaco trzeciej generacji w barwach Policji Stanowej stanu Nowy Jork, który wyprodukowała firma Autoworld.
Dodge Monaco trzeciej generacji produkowany był w latach 1973-1976. Samochód był chętnie kupowany przez jednostki policji w USA, a ogromną rozpoznawalność temu modelowi przyniósł film Blues Brothers z 1980 roku. Bohaterowie tego filmu poruszali się zakupionym z demobilu policyjnego Dodge Monaco z 1974, który wcześniej służył w Mount Prospect Police Department w stanie Illinois. 
Policja Stanowa stanu Nowy Jork została powołana w kwietniu 1917 i jest odpowiedzialna za utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie stanu. Obecnie jednostka zatrudnia ponad 5000 funkcjonariuszy i 700 pracowników cywilnych. Pierwszym samochodem tej jednostki był Ford T, którego otrzymała w 1918 roku. W latach 70 wprowadzono specjalny żółto-niebieski wzór malowania pojazdów służbowych, który miał zwiększyć widoczność samochodów patrolowych. Właśnie w takim malowaniu jest prezentowana w tym wpisie miniatura. Od drugiej połowy lat 80 samochody służbowe tej formacji są granatowe z żółtym pasem ostrzegawczym.
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Autoworld. Jest to bogata w detale i nieźle odtworzona miniatura. Warto podkreślić, że nadwozie zostało wykonane z żywicy. Na pochwałę zasługują detale takie, jak atrapa grilla, klosze reflektorów, dekielki felg, oraz fototrawione wycieraczki. Nie zabrakło antenki radiostacji i szperacza, a we wnętrzu znajduje się uchwyt ze strzelbą. Niestety nie pomalowano ramek bocznych szyb, co nie jest dużą wadą, ale jest bardzo widoczne. Poza wspomnianym uproszczeniem Monaco od Autoworld to warta zakupu miniatura, która powinna zainteresować miłośników amerykańskich radiowozów.    

2 komentarze:

  1. Muy interesante modelo, y más con ese colorido que lo hace resaltar a la vista.
    Abrazo!

    OdpowiedzUsuń