Obsługiwane przez usługę Blogger.

1987 Chevrolet Caprice - Los Angeles Police Department - Terminator 2

W tym wpisie zaprezentuje Wam kolejny model amerykańskiego radiowozu z mojej kolekcji. Jest to Chevrolet Caprice trzeciej generacji w barwach Los Angeles Police Department. Miniatura ta przedstawia samochód, którym poruszał się udający policjanta terminator T-1000 w filmie Terminator 2 z 1991.
Z pewnością Chevrolet Caprice trzeciej generacji to jeden z najbardziej ikonicznych amerykańskich radiowozów lat 80. Do produkcji model ten trafił w 1976 roku. Nadwozie miało zgodne z ówczesnymi trendami kanciaste linie, które tylko raz w ciągu trzynastoletniego okresu produkcji poddano liftingowi. Miało to miejsce w 1980 roku, a sam lifting objął lampy przednie i tylne, atrapę chłodnicy oraz kształt zderzaków. Do napędu samochodu przeznaczono sześciocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 4.1L oraz sześciocylindrowe i ośmiocylindrowe jednostki widlaste o pojemności od 3.8L do 5.7L. Produkcję modelu zakończono w 1989 roku, kiedy do produkcji trafiła czwarta generacja Caprice. Trzecia generacja Caprice była chętnie wykorzystywana w roli radiowozu policyjnego, jak i taksówki co zapewniło jej dużą rozpoznawalność. Samochód ten w roli radiowozu możemy kojarzyć z takich filmów, jak wspomniany już Terminator 2, Dzień Świstaka, a nawet z Kevin sam w domu. Co warto podkreślić firma Greenlight poza prezentowanym Caprice z filmu Terminator 2 wykonała także modele ze wspomnianych filmów.
Jak już wspominałem model wyprodukowała firma Greenlight, która znana jest z odtwarzania filmowych samochodów. Każdy z Was, kto ma przynajmniej kilka modeli tego producenta, wie jakiej jakości możemy się po nich spodziewać. Nie inaczej jest z prezentowanym Caprice. To solidna, choć pozbawiona jakiś extra wykonanych detali miniatura. Przyznam, że trudno mi wskazać w tym modelu coś, co szczególnie mi się podoba, oraz coś, co jest dużą wadą lub zostało zbyt mocno uproszczone. Uważam, że miniatura prezentuje się nieźle i jest fajnym urozmaiceniem mojej kolekcji. Zwłaszcza że przedstawia on samochód z kultowego filmu, jakim jest Terminator 2.

2 komentarze:

 1. Witam
  Minęło wiele, wiele lat a to co kiedyś powiedziałem w wywiadzie radiowym , patrząc na ten model wciąż jest aktualne. Kupienie dobrego modelu amerykańskiego kultowego w rozsądnej cenie jest prawie niemożliwe.
  Wiele wiele lat temu kupiłem model White rose . Nie jest najlepszy ale ten Greenline też na kolana nie rzuca a kosztuje 100 zł. Owszem za 200 jest Neo ale trudnodostępne i też na kolana nie rzuca.
  Długo zastanawiałem się co zrobić i doszedłem do wniosku, że na ww modele szkoda pieniędzy i po prostu w wolnym czasie trzeba przerobić cały przód White Rose a reszta jakoś ujdzie.
  DLA mnie Cevy Caprice Classic to bardzo pożądany model i dlatego złości mnie, że żadna firma nie zrobiła jego miniatury na przyzwoitym poziomie
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj!

   Masz rację, choć uważam, że model Greenlighta w rękach zdolnego modelarza wiele by zyskał ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń