Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ford Transit V/Arkom - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach

W tym wpisie zaprezentuje Wam model inspekcyjnego Forda Transita piątej generacji, którego wykonał na moje zamówienie kolega Andrzej z manufaktury Modele Sambora
Powołana do życia ustawą o transporcie drogowym z 6 września 2001 Inspekcja Transportu Drogowego w początkach swojego istnienia korzystała z podarowanych przez niemiecką BAG (Bundesamt für Güterverkehr - Federalny Urząd ds. Transportu Drogowego) samochodów Ford Transit IV i Volkswagen Transporter T4. Pierwsze fabrycznie nowe samochody formacja zakupiła w 2003 roku, a były to Renault Master II zabudowane przez firmę AMZ Kutno. W 2004 roku zakupione zostały furgony na bazie Forda Transita czwartej generacji, które zabudowane zostały przez firmę Arkom. Pojazd posiadał zabudowę typu biuro, w której mogło pracować dwóch inspektorów, a w tylnej części znajdował się agregat prądotwórczy. Prezentowany model przedstawia samochód należący do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Przez długi czas pojazd był na stanie oddziału Wydziału Inspekcji w Wodzisławiu Śląskim. W 2017 roku decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego pojazd przekazano Gminie Popów.
Prezentowana miniatura to konwersja na bazie modelu wydanego w 35 numerze serii Kultowe Wozy Policyjne od Deagostini. Bazowy model opisywany był przeze mnie na blogu pięć lat temu. Zakres konwersji objął więc przemalowanie modelu, a także dodanie belek ostrzegawczych od resin labor oraz lamp oświetlających drzwi wejściowe do przestrzeni biurowej. Efekt jest świetny, a model stanowi ważny eksponat w mojej kolekcji samochodów polskich formacji mundurowych.

Brak komentarzy