Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mitsubishi Pajero IV - KPP Sucha Beskidzka

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu Mitsubishi Pajero czwartej generacji należącego do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Miniatura ta została przeze mnie zakupiona na znanym polskim portalu aukcyjnym, a jej autorem jest Pan Arkadiusz Sokół - posiadacz jednej z największych kolekcji miniatur polskich radiowozów.
Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymała radiowóz Mitsubishi Pajero IV na początku stycznia 2016 roku. Samochód ten należał do partii sześciu pojazdów, które zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Pojazdy terenowe zostały zakupione z myślą o patrolach okolic parków narodowych i krajobrazowych, a także obszarów Natura 2000
Jak już wspomniałem na początku, autorem miniatury jest pan Arkadiusz Sokół. Bazą dla konwersji była miniatura-zabawka chińskiego producenta Cai Po, która dostępna jest na portalu aliexpress. Skala modelu to +/- 1/42. Podobnie jak w przypadku prezentowanego nie tak dawno innego modelu tej firmy, czyli Toyoty Land Crusier, tak i jakość miniaturowego Mitsubishi jest (bardzo) delikatnie mówiąc niewysoka. Trzeba jednak przyznać, że dzięki policyjnym oznaczeniom prezencja modelu wzrosła. Dodane elementy, takie jak orurowanie z przodu, policyjne oznaczenia, czy belka świetlna dodały miniaturze charakteru, którego w cywilnej odmianie zdecydowanie jej brakowało. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zakupić tą miniaturę, która jest kolejnym ważnym eksponatem w mojej kolekcji radiowozów polskich służb mundurowych.

Brak komentarzy