Obsługiwane przez usługę Blogger.

Kultowe Ciężarówki z epoki PRL-u - Jelcz P325 WUKO SM-101

W tym wpisie zaprezentuje Wam model samochodu ciężarowego Jelcz P325 WUKO SM-101, który ukazał się w 12 numerze serii Kultowe Ciężarówki z epoki PRL-u. Model ten swoją kioskową premierę będzie miał 7 lipca. Jako prenumerator mogę cieszyć się tym modelem już teraz.
Nie będę ukrywał, że początkowo bez entuzjazmu zareagowałem na zapowiedź tego modelu. Jak większość z Was doskonale pamięta, ponad pięć lat temu w wydaniu specjalnym serii Kultowe Auta PRL-u został wydany model Jelcza 315 w wersji śmieciarki z zabudową Presko. Niespecjalnie widziałem w mojej kolekcji miejsce dla drugiej śmieciarki bazującej w zasadzie na tym samym pojeździe. W chwili, gdy ukazały się zdjęcia przedstawiające zapowiadany model, moje nastawienie się zmieniło. W porównaniu z dość topornie wykonaną zabudową w modelu z serii Kultowe Auta PRL-u, model z nowej serii prezentuje się zdecydowanie bardziej efektownie. 
Jakość prezentowanego modelu jest typowa dla modeli z tej serii. Mój egzemplarz jest przyzwoicie pomalowany, ale jakość montażu zabudowy mogłaby być lepsza. Szczególnie widoczne jest to w tylnej części, gdzie elementy zostały krzywo przyklejone. Nienajlepiej wyglądają także widoczne gołym okiem otwory montażowe w otworze wyładowczym. Szkoda też, że w zabudowie pozostawiono niepomalowane elementy, takie jak panel do sterowania, kable, czy stopnie. Z pewnością model zyskałby tym na prezencji. Oczywiście nie są to duże mankamenty, a całość prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i z pewnością ucieszy niejednego miłośnika polskiej motoryzacji.

2 komentarze:

 1. Model wydaje się być bardzo ładny. Liczyłem jednak na odmiane asenizacyjną i mam nadzieję, że jeszcze sie później pojawi. W końcu kusząca stała się oferta prenumeraty, dzięki której modele docierają przed premierą kioskową. Szkoda, że nie było tak od początku, bo wówczas pewnie zamówiłbym od razu Premium, na które później się już spóźniłem niestety.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Un interesante modelo este que nos muestra hoy, y mas en una versión tan necesaria hoy en día, los cuales en un principio de esta pandemia, fueron héroes y hoy son un estorbo para algunos.

  Enhorabuena por la pieza

  Saludos

  https://autohausllorca.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń