Obsługiwane przez usługę Blogger.

BMW 330i xDrive - Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu BMW 330i xDrive należącego do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Jest to jedyne oznakowane policyjne BMW serii 3 szóstej generacji (F30) w służbie polskiej policji. Warto dodać, że we flocie polskiej policji znajduje się 51 egzemplarzy BMW serii 3 siódmej generacji (G20).
W lutym 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie otrzymała oznakowany radiowóz BMW 330i xDrive, który został zakupiony w ramach projektu INTERREG VA, który polega na współpracy regionalnej zachodniopomorskiej Policji z Policją Meklemburgii i Pomorza Przedniego. Samochód napędza turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1998 ccm i mocy 252 KM, który pozwala rozpędzić go od 0-100km/h w 5,9 s. Radiowóz wyposażono m. in. w urządzenia do badania stanu trzeźwości, środków odurzających, analizator spalin, sonometr (miernik poziomu dźwięku) i spektrofotometr (urządzenie do badania przepuszczalności światła), oraz translatory (urządzenia do automatycznej komunikacji).
Źródło KPP Gryfino: link.
Przyznam szczerze, że odkąd tylko zobaczyłem oznakowane BMW F30, koniecznie chciałem mieć jego miniaturowy odpowiednik w kolekcji. Niestety, póki co nie wszystko wyszło tak, jak planowałem.
Prezentowany model to konwersja na bazie produktu firmy Welly. Nie jest to więc profesjonalna miniatura, a zwykła zabawka. Co więcej, mimo deklarowanej przez producenta skali 1/43 rzeczywista skala miniatury to ok. 1/46. Niestety zdecydowanie lepszy model firmy Paragon Models jest obecnie praktycznie niedostępny. Dlatego też uznałem, że niejako w zastępstwie w kolekcji znajdzie się konwersja na bazie Welly.
Model został polakierowany i oznakowany przez kolegę Jacka z bloga Służby w skali. Mój wkład w model to dodanie belki świetlnej oraz dopieszczenie kilku detali. Jak na tak słabą bazę efekt uważam za całkiem niezły. Mimo to liczę, że uda mi się w niedługim czasie zakupić bazę produkcji firmy Paragon Models.

Brak komentarzy