Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mercedes-Benz W110 Binz Europ 1100 - James Bond Collection

W tym wpisie zaprezentuje Wam model ambulansu Mercedes-Benz W110 Binz Europ 1100, który wystąpił w kilku scenach filmu Operacja Piorun z 1965 roku. Jest to czwarta produkcja z serii przygód agenta 007. W rolę Jamesa Bonda wcielił się Sean Connery.
Firma Binz została założona w 1936 roku. Specjalizuje się ona w zabudowie pojazdów specjalistycznych dla służb mundurowych i ratowniczych. Przedsiębiorstwo zajmuje się także przeróbkami nadwozi dla klientów indywidualnych. W dużej części pojazdy tej firmy bazują na samochodach marki Mercedes-Benz, choć zdarzały się także projekty bazujące na innych markach np. zabudowa Volkswagena Transporter T4 na ambulans pogotowia ratunkowego. Prezentowany model nosi fabryczne oznaczenie Binz Europ 1100, a bazował na samochodzie Mercedes-Benz W110.  
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę IXO i wydany w ramach serii James Bond Collection przez wydawnictwo Eaglemoss. Seria ta ukazała się w kilku krajach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji i we Włoszech. Poza IXO modele dla tej serii produkowała także firma Universal Hobbies. Jak już wspomniałem na wstępie, model ten wystąpił w zaledwie kilku scenach filmu. Czy obecność tego samochodu w tej serii jest zasadna? Trudno mi się na ten temat wypowiedzieć. W każdym razie w wspomnianej serii ukazało się niemało modeli samochodów, które często stanowiły tylko tło, jak np. sportowe samochody północnokoreańskiego pułkownika z filmu Śmierć nadejdzie jutro.
Kadry z filmu Operacja Piorun.
Miniaturowy Mercedes otrzymał wyraźnie wyższą i dłuższą gablotkę niż większość modeli z tej serii. Mój egzemplarz został poprawnie zmontowany i polakierowany. Model prezentuje się przyzwoicie, mimo że całkiem sporo elementów zostało mocno uproszczonych. Są to m.in. przednie kierunkowskazy, wycieraczki oraz tylne lampy. Szkoda, że nie zostały pomalowane chromowane ramki wokół szyb. Pochwalić należy za to elementy takie, jak wycieniowany przedni grill, logo producenta oraz  pomalowane wnętrze pojazdu. Dobrze prezentują się także tzw. mleczne szyby, które w pierwowzorze miały chronić prywatność przewożonego pacjenta przed wzorkiem ciekawskich. W porównaniu do pierwowzoru model ma nieco inny kształt lampy ostrzegawczej na dachu. Ponadto widoczny w filmie samochód posiada lewe lusterko wsteczne zamontowane na drzwiach kierowcy, kiedy w modelu znajduje się ono na błotniku. W modelu zabrało kierunkowskazów na przednich błotnikach, które widoczne są w filmowym pierwowzorze. Jakie jest Wasze zdanie na temat tego modelu? 

Brak komentarzy