Obsługiwane przez usługę Blogger.

Legendy FSO - Warszawa 210

Po dłuższej nieobecności wracam do prezentowania modeli z mojej kolekcji. W tym wpisie zaprezentuję Wam model prototypowej Warszawy 210 wydanej w 6 numerze serii Legendy FSO.
Warszawa 210 to prototyp powstały w 1964 roku. Charakteryzował się on samonośnym nadwoziem o prostych liniach. Szczególnie interesującym zabiegiem stylistycznym było umieszczenie przednich kierunkowskazów oraz tylnych lamp w narożnikach nadwozia. Zgodnie z ówczesną modą zastosowano podwójne reflektory przednie. W prototypie testowano dwie jednostki napędowe - czterocylindrową o pojemności 1650 ccm i mocy 57 KM oraz sześciocylindrową o pojemności 2500 ccm i mocy 82 KM. Pojazd nie został wprowadzony do produkcji, ponieważ zdecydowano się na zakup licencji na Fiata 125p.
Prototyp Warszawy 210 szczęśliwie dotrwał do naszych czasów i miałem okazję podziwiać go podczas wizyty w nieistniejącym już dziś Muzeum Motoryzacji w Warszawie mieszczącym się na ul. Filtrowej 62.
Prezentowana miniatura została wykonana na przyzwoitym poziomie. Cieszy oko pomalowane wnętrze pojazdu. Jedyne moje zarzuty dotyczą niezbyt dokładnego montażu, czego przykładem są m.in. krzywo przyklejony lewy klosz lamp przednich, czy ślady kleju na prawym tylnym błotniku. Są to rzecz jasna defekty, charakterystyczne tylko dla mojego egzemplarza. Nie będę ukrywał, że model bardzo się spodobał i z niecierpliwością czekam na kolejne miniatury z tej serii. 

Brak komentarzy