Obsługiwane przez usługę Blogger.

BMW serii 3 (E90) - Polizei

W tym wpisie zaprezentuje Wam model radiowozu BMW serii 3 (E90) w barwach niemieckiej policji. Model został wyprodukowany przez firmę Cararama/Hongwell.
Piąta generacja BMW serii 3 została zaprezentowana w kwietniu 2004 roku. Produkcja seryjna ruszyła w grudniu 2004 roku. Początkowo model ten oferowano wyłącznie jako czterodrzwiowy sedan, który oznaczono wewnętrznym kodem E90. Jesienią 2005 roku zaprezentowano pięciodrzwiową odmianę kombi oznaczoną kodem E91, a w 2006 roku dwudrzwiowe coupe oznaczone kodem E92. Model ten spotkał się z uznaniem zarówno klientów, jak i dziennikarzy motoryzacyjnych. W 2006 roku samochód otrzymał tytuł Światowego Samochodu Roku. Rok później do oferty dołączył dwudrzwiowy kabriolet oznaczony kodem E93. W 2008 roku samochód przeszedł facelifting, który objął m.in maskę, reflektory, czy zderzaki. Gamę jednostek napędowych stanowiły silniki benzynowe o mocy od 122 do 420 KM oraz z jednostki wysokoprężne o mocy od 115 do 286 KM. Pod koniec 2011 roku zadebiutowała szósta generacja serii 3 oznaczona kodem F30
Jak już wspomniałem, prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Cararama/Hongwell. Miniatura wchodzi w skład zestawu trzech modeli oznaczonego Junior Rescue. Obok opisywanego BMW w skład zestawu wchodzi także sanitarny Volkswagen Passat B5 Variant, nielicencjowany wóz strażacki, 3 figurki, pachołek oraz dwie barierki. Jak na model skierowany do młodszego odbiorcy BMW prezentuje się całkiem nieźle. Nie mam większych zastrzeżeń do montażu i lakieru modelu. Jedynym mankamentem jest niedokładnie zamontowane lewe lusterko. Poważne zastrzeżenia mam za to do nadruków pasów ostrzegawczych, które miejscami jest nieostry i krzywy. Kiepsko prezentują się także tablice rejestracyjne. Mimo tych mankamentów miniatura bardzo mnie ucieszyła i zajęła miejsce obok innych radiowozów w mojej kolekcji.
Zestaw z którego pochodzi prezentowane BMW. Zdjęcie pochodzi z fanpage Kolekcja samochodów w miniaturze.

Brak komentarzy