Obsługiwane przez usługę Blogger.

Polski Fiat 125p kombi - Milicja Obywatelska

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest model radiowozu Polski Fiat 125 kombi w barwach Milicji Obywatelskiej. Jest to konwersja wykonana przeze mnie na bazie miniatury wydanej w 50 numerze serii Legendy FSO.
Samochody Fiat 125p w wersji kombi trafiły do Milicji Obywatelskiej zaraz po tym, jak w 1972 roku z taśm produkcyjnych zaczęły zjeżdżać pierwsze egzemplarze tego modelu. Początkowo uzupełniały one starsze Wołgi M22 i Warszawy 223K, by z czasem je zastąpić. Podobnie jak wspomniane samochody tak i Fiat 125p kombi użytkowany był przede wszystkim przez jednostki ruchu drogowego. Ponadto samochody tego typu pełniły funkcję ambulansów kryminalistycznych oraz pojazdów przewożących psy służbowe. 
Model Fiata 125p kombi wydany w 50 numerze serii Legendy FSO to idealna baza do wykonania konwersji na radiowóz Milicji Obywatelskiej. Miniatura, którą zaoferowało nam wydawnictwo Deagostini, posiada bowiem biały kolor nadwozia. Wystarczyło więc dodać tylko niebieski pas ostrzegawczy, napisy Milicja oraz galeryjkę z megafonami. Kalkomanie oraz tablice rejestracyjne zostały wykonane przez kolegę Jacka znanego z bloga służby w skali. Galeryjkę z megafonami zakupiłem w carmascale. Mimo pewnych niedoskonałości model bardzo mnie cieszy jako kolekcjonera, któremu bliski jest temat radiowozów polskich służb mundurowych. 

Brak komentarzy