Obsługiwane przez usługę Blogger.

Renault Megane IV Estate - Police Nationale

Bohaterem tego wpisu jest model radiowozu Renault Megane IV Estate w nowym oznakowaniu francuskiej policji, który został wyprodukowany przez firmę Norev.
Prezentowany model przedstawia samochód w wersji po facelifingu jaki w 2020 roku przeszedł model Megane IV. Same zmiany zewnętrzne były dość kosmetyczne i ograniczyły się m.in. do przeprojektowania wlotów powietrza na przednim zderzaku oraz zastosowaniu wyłącznie reflektorów LED. Niedługo później, bo pod koniec 2020 roku kierownictwo francuskiej policji państwowej (Police Nationale) wprowadziło nowy wzór oznakowania radiowozów. Dotychczasowe malowanie składało się z białego koloru nadwozia, na którym biegł szeroki niebieski pas z białym napisem Police a pod nim węższy koloru czerwonego. Pełny napis formacji, a więc Police Nationale, znajdował się wyłącznie na masce. Pojazdy, które trafiają do służby od końca 2020 roku, posiadają srebrny lub szary kolor nadwozia. Po bokach nadwozia, nad linią klamek biegnie przerywany pas odblaskowy, pod którym umieszczono napis Police Nationale otoczony biegnącymi do wewnątrz strzałkami w kolorach symbolizujących flagę Francji. W zależności od odcienia lakieru napis Police Nationale jest w kolorze kontrastującym, a więc czarnym lub białym. Zdarza się także wzór, w którym napis Police jest koloru białego, a Nationale w kolorze czarnym. Napisy Police Nationale otoczone niebieską i czerwoną strzałką znalazły się także na masce oraz klapie bagażnika. Co ciekawe radiowozy należące do policji państwowej w Paryżu otrzymały biało-czarne barwy nadwozia, które nawiązują do dawnych barw, jakie nosiły historyczne radiowozy, takie jak m.in. prezentowany tu Renault 4CV.
Jeśli chodzi o jakość wykonania prezentowanej miniatury, to w zasadzie powtórzę to, co pisałem przy okazji prezentacji modeli Megane IV w barwach ASVP i Policji Miejskiej produkcji firmy Norev. Jest to więc miniatura pełna uproszczeń, takich jak m.in. brak bieżnika opon czy lusterka odlane razem z bryłą nadwozia. Sam zdecydowałem się na ten model głównie dlatego, że do tej pory nie miałem radiowozu w nowym wzorze oznakowania francuskiej policji. Wzór oznakowania z uwagi na swoją nietypowość jest dla mnie bardzo ciekawy, dlatego też koniecznie chciałem mieć w kolekcji model samochodu w takich barwach.

1 komentarz: