Obsługiwane przez usługę Blogger.

Alpine A110 i 12.7 Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów Bburago

Dnia 15 czerwca miałem ogromną przyjemność uczestniczyć w 12.7 Międzynarodowym Zlocie Kolekcjonerów Bburago w Tychach. Wydarzenie po raz 7 miało charakter międzynarodowy, ponieważ obok kolekcjonerów z Polski brali w nim udział kolekcjonerzy z Czech i Słowacji. Sam z modelami Bburago mam bardzo niewielkie doświadczenie, które ogranicza się głównie do kilkunastu modeli radiowozów tego producenta w mojej kolekcji. Dlatego też impreza ta była dla mnie niezwykłą okazją, by poszerzyć swoją wiedzę i spojrzeć na kolekcjonowanie modeli samochodów z nieznanej mi dotąd perspektywy. W zlocie wziąłem udział po raz pierwszy i już teraz wiem, że wydarzenie to na stałe wpisze się w mój kalendarz.
Wielkie brawa należą się organizatorowi zlotu koledze Michałowi. Dzień przed zlotem uczestnicy zostali zaskoczeni niespodzianką, jaką było dodanie do programu wydarzenia wycieczki do fabryki samochodów koncernu Stellantis w Tychach. To właśnie ta wycieczka zapoczątkowała 12.7 Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów Bburago.  Podczas trwającej ponad godzinę wycieczki pokazano nam hale montażowe, gdzie powstają Fiaty 500 i 600, Lancie Ypsilon, Abarthy, Alfry Romeo Junior i Jeepa Avengera. Przewodnik zaprezentował nam linię montażową od etapu, gdzie elementy podwozia łączono z nadwoziem do momentu, kiedy w gotowym samochodzie sprawdzana jest skuteczność hamulców i innych systemów bezpieczeństwa oraz wodoszczelność samego nadwozia. Dla miłośnika motoryzacji było wyjątkowo ciekawe przeżycie. Następnie udaliśmy na wynajętą dla nas sale w Bistrio Atrion, gdzie czekała na nas herbata, kawa i ciasto. Był to też czas na zawarcie nowych znajomości i rozmowę. W międzyczasie odbyły się zawody o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kolekcjonerów modeli Die-Cast Team Poland, które polegały na swobodnym zjeżdżaniu modelików po torze, a zwyciężał ten, który zajechał najdalej. Całe podium zgarnęła reprezentacja z Czech. Po zawodach udaliśmy się na pyszny obiad, po którym odbyła się prezentacja modelu zlotowego, który jest bohaterem dzisiejszego wpisu. Jest to specjalnie przygotowana miniatura samochodu Alpine A110 od Bburago, która otrzymała okolicznościowe oznaczenia nawiązujące do daty i miejsca zlotu, a także sponsora modelu, jakim jest firma MIDEX z Krakowa - oficjalny dystrybutror modeli Bburago w Polsce. W zorganizowaniu miniatury pomogła także firma MAY CHEONG GROUP z Chin. Każdy egzemplarz nosi swój własny numer - mi przypadł 15. Ponadto miniatura otrzymała specjalnie zaprojektowane i wykonane opakowanie.
Wnętrze opakowania zdobi fotografia autorstwa Grzegorza Muchy, będącego także uczestnikiem zlotu, która przedstawia hotel Piramida w Tychach. Przy okazji zapraszam do obejrzenia fotorelacji Grzegorza ze zlotu.
Tak prezentuje się tył pudełka.
W trakcie zlotu odbyła się także giełda modelarska, na której zakupiłem cztery modele radiowozów. Są to:
BMW 335i w barwach słowackiej policji (i z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi)
 
Alfa Romeo 156 w barwach włoskiej Straży Skarbowej. 
 
Audi A6 Avant w barwach węgierskiej policji.
 
Ford Kuga w barwach francuskiej policji miejskiej.
 
Modele zostaną wkróce dokładnie zaprezentowane na blogu. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla ekipy i do zobaczenia za rok u naszych południowych sąsiadów.

1 komentarz:

  1. Cześć !
    Kiedy wczoraj wszedłem na Twojego bloga, zaskoczyło mnie zdjęcie zlotowego modelu, który też już do mnie trafił. Przeczytałem Twoją świetną i szczegółową relację. Gratulacje! Czytając, czułem się, jakbym tam był wśród Was. Nie wiele brakowało, a może poznalibyśmy się osobiście. Niestety, tak się nie stało, chociaż do uczestniczenia w kolejnych Zlotach przymierzam się od lat. Od początku istnienia Grupy jestem jej fanem. Z organizatorem Michałem W. i Piotrem P. znamy się od wielu lat. Jesteśmy w stałym kontakcie i wymieniamy się modelami oraz informacjami. Cieszę się, że też dołączyłeś do grupy miłośników Bburago. Widzę, że zrobiłeś fajne zakupy. Gratulacje i pozdrowienia.
    Przemek, kolekcjoner z Katowic, autor bloga przemkapasja.blogspot.com.


    OdpowiedzUsuń