Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mercedes-Benz klasy E I (W124) - Polizei

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest model radiowozu Mercedes-Benz klasy E pierwszej generacji w barwach niemieckiej policji. Producentem miniatury jest firma Herpa, a jej skala to 1/43.
W 1993 roku Mercedes przeprowadził lifting modelu W124, którego produkcja trwała od 1984 roku. Przedni pas zyskał nowe reflektory o zaokrąglonym górnym rogu i przezroczystych kierunkowskazach. Wprowadzone zostały także biało-czerwone klosze tylnych lamp. Zmiany we wnętrzu samochodu były kosmetyczne. Tak odświeżony model, który odtąd oznaczono jako klasa E (zachowując także fabryczne oznaczenie W124), produkowano do 1997 roku. Radiowozy Mercedes-Benz W124 wykorzystywane były m.in. przez policję Dolnej Saksoni do patrolowania autostrad. Część pojazdów otrzymała rozkładane tablice ostrzegawcze na dachu wyświetlające komunikaty takie, jak STAU (z niem. stać) czy ACHTUNG UNFALL (z niem. uwaga wypadek). W tamtejszej jednostce pozostawały w służbie do drugiej połowy lat 2000. Policjanci cenili te samochody z uwagi na ich osiągi oraz wytrzymałość - a samochodów tych nie oszczędzano. Przykładowo w lutym 2006 roku jeden ze wciąż będących na stanie policji z Dolnej Saksoni radiowozów Mercedes-Benz W124 miał przebieg 450 tysięcy kilometrów. Mercedesy W124 pełniły także rolę samochodów służbowych dla komendantów policji.
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Herpa, która znana jest bardziej z produkcji modeli w skali 1/87, niż 1/43. Herpa zaczęła produkcję modeli odlewanych w skali 1/43 w 1993 roku. Nigdy jednak oferta modeli w skali 1/43 nie zbliżyła się do tej w skali 1/87. Sam model ma już swoje lata, ale nie znam daty jego produkcji. Przypuszczam jednak, że ma przynajmniej dwadzieścia parę lat, co należy mieć na uwadze przy jego ocenie. Z pewnością za to świetnie się prezentuje obok innych niemieckich radiowozów w mojej kolekcji.  

Brak komentarzy