Obsługiwane przez usługę Blogger.

Opel Kadett E Kombi - Opel Collection


Od BLOG 2

Opel Collection, to jedna z moich ulubionych serii gazetowych bowiem oferuje ciekawe i całkiem dobre jakościowo modele za nieduże pieniądze. Na blogu zaprezentowałem już dwa modele z tej serii: Corsa B oraz Diplomat A. Dziś przyszedł czas na Kadetta E w wersji trzydrzwiowego kombi.
Od BLOG 2

Kadett E trafił do produkcji w 1984 roku. W porównaniu do poprzednika nowy model charakteryzował się bardziej opływowym kształtem i aerodynamicznymi detalami nadwozia. Kadett E produkowany był w licznych wersjach nadwoziowych:


- 3 i 5-drzwiowy hatchback,


- 4-drzwiowy sedan,


- 3 i 5-drzwiowe kombi,


- 2-drzwiowy kabriolet (zaprojektowany przez Bertone).


Jako ciekawostkę warto dodać, że na tym modelu bazowała także furgonetka Opel Kadett Combo produkowana w latach 1986-1993. Pod maskę samochodu trafiły liczne jednostki napędowe:


- benzynowe o pojemności od 1,2 L do 2,0L i mocy od 55 KM do 150 KM,


- wysokoprężne o pojemności od 1,5 L do 1,7 L i mocy od 55 KM do 82 KM.


Samochód został pozytywnie przyjęty przez klientów, jak i dziennikarzy motoryzacyjnych uzyskując tytuł Europejskiego Samochodu Roku 1985.
Od BLOG 2


Od BLOG 2

W lutym 1989 roku Kadett przeszedł lifting, w wyniku którego m.in. została zmniejszona kratka wlotu powietrza. W 1991 roku produkcja Kadetta, z wyjątkiem wersji kabriolet, została zakończona, a jego następcą został model Astra F. W 1993 roku została zakończono wytwarzanie Kadetta kabriolet na rzecz analogicznej wersji Astry. Łącznie przez niemal 9 lat wyprodukowano 3 779 289 egzemplarzy wszystkich wersji Opla Kadett E.
Od BLOG 2


Od BLOG 2

Model ukazał się 105 numerze wydawanej w Niemczech przez Eaglemoss serii "Opel Collection". Producentem modelu jest firma IXO. Miniatura jest bogata w detale i prezentuje się bardzo dobrze. Uwagę zwraca wiernie odwzorowany pas przedni z bardzo ładnie wykonanymi kloszami reflektorów i kierunkowskazów. Niewątpliwą zaletą modeliku są zaznaczone uszczelki wszystkich szyb i wkłady lusterek. Zadbano także o charakterystyczne dla wersji kombi przetłoczenia na dachu i relingi dachowe. Tylną część modelu zdobią ładnie wykonane klosze tylnych lamp z wyraźnie zaznaczonymi kierunkowskazami i światłem cofania. Na osobną pochwałę zasługuje wykonanie wnętrza. Jasny kolor tapicerki ożywia modelik, a nadruki imitujące zegary i konsolę środkową dodają realizmu.
Od BLOG 2


Od BLOG 2

Modelik ten wyjątkowo bardzo mi się podoba i nie mam potrzeby wyszukiwać na siłę jakichkolwiek minusów. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to niewielka skaza lakieru na przedniej masce. Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych „gazetowych” modeli w mojej kolekcji, a jego obecność ogromnie mnie cieszy. 

Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2


Od BLOG 2

6 komentarzy:

 1. A mówiłeś, że zwolnisz trochę... :D
  Modelik świetny, światła bardzo fajnie wykonane. Opel Collection to wydawnictwo Eaglemoss, a u nich pojawiają się przeważnie porządne gazetkowe wydania. W rajdowych jest podobnie.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry kocham ten OPEL Peter jest modelem brakuje w mojej kolekcji mam jeden kupić jedną z nich połączenie wnętrza z czerwonym ciele odczuje bardzo dobre.

  Jedyne co widzę wielkie są opony reszta jak wszystkich dostaw dobrej kolekcji kawałki.

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że kolekcja opla praktycznie przestała dostarczać nowych modeli.
  Też mam kilka sztuk, z których jestem zadowolony :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Bien por la Opel Collection Piotr!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem trudno zwolnić :)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście, koła wydają się nieco za duże.

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń