Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent od dziewczyny - Polski Fiat 125p Milicja Obywatelska - Daffi

1

Dzisiejszy wpis będzie poświęcony modelikowi Polskiego Fiata 125p w malowaniu Milicji Obywatelskiej. Otrzymałem go kilka dni temu w prezencie od mojej dziewczyny. Zaznaczam od razu na wstępie, że na zdjęciach model jest już po poprawkach, które wprowadziłem samemu.

2

3

Model został wyprodukowany przez Daffi i wydany w serii Kolekcja PRL-u, którą można bez problemu znaleźć na większości stacji benzynowych. Należy wspomnieć, że jest to już drugie wydanie milicyjnego Fiata 125p tego producenta. Pierwsze ukazało się pod koniec 2011 roku i prezentowało raczej słaby poziom wykonania. Niewątpliwym plusem jest wymiana kół. W nowej wersji składają się one z felgi i gumowej opony, kiedy w pierwszej wersji stanowiły jeden element odlany z plastiku. Drugą zmianą jest lepsze umieszczenie lusterka kierowcy. Niestety tak, jak i w poprzedniej wersji jest ono odlane wraz z bryłą nadwozia. Najlepiej gdyby pozbyto się tego elementu lub wykonano go jako osobną część. Zmiany objęły także zderzak, który otrzymał dwa... właśnie co? Halogeny, syreny?. Moim zdaniem ta zmiana była niepotrzebna. Niestety wymieniono także kogut, który w pierwszej wersji był taki, jaki występował na większości milicyjnych Fiatów 125p. Zamiast galeryjki mamy więc przypominający nieco lampę ostrzegawczą Elektra LB3. Największą wadą jest dla mnie brak zaznaczonych kratek tylnych wlotów powietrza. Z pewnością nowa wersja Fiata jest zdecydowanie lepsza od swojego poprzednika, zwłaszcza, jeśli wprowadzi się kilka poprawek.

4

5

Jak już wspomniałem na początku zanim modelik trafił do zdjęć przeszedł kilka kosmetycznych poprawek. Wycieniowałem felgi, atrapę grilla oraz wloty powietrza w masce. Następnie pomalowałem lusterko, podstawę do koguta, boczne i tylne kierunkowskazy oraz gumowe nakładki na kłach zderzaków. Pomalowane zostało także wnętrze. Ostatnią rzeczą była wymiana napisów "MO" (które bądź co bądź były zgodne z tymi z epoki) na "Milicja" oraz dodanie tablic rejestracyjnych. Niestety podczas prac ułamał się element przedniego zderzaka... Choć Fiacikowi wciąż bardzo wiele brakuje, to modelik bardzo mnie cieszy i stanowi kapitalne uzupełnienie mojej kolekcji polskich radiowozów.

6

7

8

9

 

W porównaniu z wersją z 2011 roku (także po kilku zmianach kosmetycznych)

DSC00962 (1)

19.09.2017 - Modelik otrzymał numery tablic rejestracyjnych (autorstwa kolegi Brociu), które rzeczywiście należały do Fiata 125p, galeryjkę MO (autorstwa kolegi mvs) oraz oznaczenia drogówki.

1

2

8 komentarzy:

 1. Gdyby nie ten wpis, pewnie nigdy bym nie dostrzegł nowej wersji tego modelu :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Po Twoich zmianach temu autku dużo bliżej do modelu, niż do zabawki. Gratuluję :D
  Ty to masz się dobrze z tą Kasią... :)

  Liczę na więcej takich waloryzacji i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że pomalowałeś wnętrze, model bardzo dużo na tym zyskał:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bello Fiat 125P Piotr, lástima sólo que es de la Milicia, no me gustan los uniformados, jajaj!
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 5. O tak! Kasia dba o mnie pod tym względem wzorowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Haha, Nowa wersja to 3 kroki w przód i 2 w tył ;) Ale mimo to warto się nią zainteresować ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak tylko mogę to zabieram się za malowanie wnętrza ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję Juanh za komentarz!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń