Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mercedes-Benz L608D - Laweta samochodowa

Dzięki koledze Szymonowi z muzeum43 do mojej kolekcji trafił wyczekiwany modelik lawety samochodowej na bazie Mercedesa 608D
Miniatura została wyprodukowana przez firmę IXO i ukazała się w 76 numerze niemieckiej serii Mercedes Sammlung. Jakość wykonania stoi na przyzwoitym poziomie. Mocnymi stronami modelu są świetnie odtworzony pas przedni, zaznaczone uszczelki wszystkich szyb oraz felgi. We wnętrzu znalazły się imitacje zegarów, a lusterka mają pomalowane na srebrno wkładki. Dobrze prezentują się także nadruki. Jedynym elementem, który moim zdaniem mógłby zostać lepiej wykonanym jest zbyt uproszczona wciągarka. Niestety jakość montażu mojego ezgzemplarza budzi już pewne zastrzeżenia. Szczególnie widać to po prawej stronie modelika, gdzie w oczy rzuca się niespasowana szyba w drzwiach. Ponadto modelik posiada kilka ubytków lakieru, rysy na przedniej szybie oraz ślad nad prawym błotnikiem, którego nie potrafiłem usunąć.  Podsumowując - ogromnie cieszy mnie obecność tego modeliku w mojej kolekcji. Szkoda tylko, że wady montażowe nieco psują ostateczny efekt, który jest tylko dobry.
I na koniec zdjęcia lawety przewożącej królową lawet, czyli Syrenę.

9 komentarzy:

 1. czekaj czekaj... znam te lawetę ;P wady .. no cóż to jedynie IXO więc trudno oczekiwać cudów;) ważne że się trzyma ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jak z zazdrością patrzyłem na nią rok temu ;) Wtedy nawet bym nie pomyślał, że znajdzie się w mojej kolekcji ;)

  Pozdrawiam!

  Piot

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię ten dźwig Mercedes Ci pokazać nam całość jest bardzo dobra, ale jak przeciąganie W123, który dodaje więcej piękna do niego.

  Dziękuję za pokazanie go

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Laweta wygląda świetnie i pozwala na fajne łączenie jej z innymi autami, tak jak zrobiłeś to z beczką. Sam kiedyś chciałbym się wyposażyć w auta serwisowe, bo dodałoby to dużo uroku kolekcji.
  Gratuluję zakupu i pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję! W sumie dość niespodziewanie wszedłem w jej posiadanie :) Szymon zapytał się, czy nie byłbym zainteresowany takim modelikiem. Odpowiedź mogła być tylko jedna ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję SEATPC za komentarz! Pierwotnie planowałem na lawecie umieścić Alfę Romeo 2000, ale jednak uznałem, że zdecydowanie lepiej będzie wyglądał z W123 ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomimo, że laweta to tylko IXO, to jest wystarczająco dobra, by wzbudzać moją pozytywną zazdrość, która może z czasem poskutkuje, że znajdzie się taki u mnie :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj Abarth098!

  Trzymam kciuki, by i u Ciebie znalazła się taka laweta ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Sam pracuję w pomocy drogowej w Szczecinie i miło powspominać jak zmieniły się lawety na przestrzeni lat. Pomoc innym kierowcom to moja pasja.

  OdpowiedzUsuń