Obsługiwane przez usługę Blogger.

DKW F8 - Milicja Obywatelska Drawsko Pomorskie 1946

W pierwszym wpisie na nowej platformie mam przyjemność zaprezentować Wam modelik radiowozu DKW F8 w malowaniu Milicji Obywatelskiej z Drawska Pomorskiego. Modelik ten wykonał kolega Piotrek z manufaktury Diecast Art.
DKW F8 produkowany był w latach 1939-1942 przez zakłady w Zwickau (znane zwłaszcza z późniejszej produkcji samochodów Wartburg) w Niemczech. Ludowe Wojsko Polskie zdobyło w trakcie działań wojennych lub przejęło na ziemiach odzyskanych znaczną liczbę samochodów tego typu. Zasiliły one nie tylko park maszynowy armii polskiej, ale także odtwarzanych urzędów i instytucji państwowych, w tym rzecz jasna Milicji Obywatelskiej. Modelik ten powstał na bazie zdjęcia, które swego czasu zostało wystawione na portalu Allegro. Przedstawia ono funkcjonariusza milicji obywatelskiej siedzącego w samochodzie DKW, na drzwiach którego były naniesione oznaczenia MO. Zdjęcie miało zostać wykonane w Drawsku Pomorskim w 1946 roku. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo nic więcej o samym samochodzie. Można przypuszczać, że był to pierwszy samochód tamtejszej jednostki MO.
Bazą dla konwersji był modelik samochodu IFA F8, który został wydany w 57 numerze  serii Kultowe Auta PRL-u. Zakres prac obejmował nałożenie nowego lakieru, kalkomanii oraz "podmianie" logo IFA na DKW. Jako, że nie wiadomo nic na temat tablic rejestracyjnych pierwowzoru (o ile w ogóle były) modelik zachował dotychczasowe numery. Niestety poza tablicami modelik zachował także zabrudzone szyby... Na szczęście ta wada jest możliwa do usunięcia.

16 komentarzy:

 1. Nowy dom nowe życie Piotr! I co dobrze zacząć od tego DKW, uwielbiam jego matowy czarny kolor.
  Uścisk!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, że DKW, którą dziś przynieśliście Piotrowi modelowi, który nie został sprzedany tutaj w Hiszpanii, podoba mi się jego linie, które przypominają mi Fiata Balillę, ten model Milicji czyni go bardziej atrakcyjnym, jeśli pasuje do tego, aby jego kolekcja Police była świetna.

  Gratulacje dla tego nowego modelu


  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny ;) Jakby tak jeszcze zrobić koła bez dekli jak w oryginale byłoby rewelacyjnie. I co ciekawe a zauważyłem dopiero dziś - oryginał na zdjęciu nie ma bocznej, trójkątnej szybki - przejrzałem zdjęcia modelu F8 i faktycznie niektóre nie posiadały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładny modelik! Jestem szczególnie zachwycony powłoką lakierniczą. Dzięki niej wygląda bardzo realistycznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć Piotrku! Dobrze widzieć, że pomimo tylu przeciwności nie poddałeś się i działasz dalej na nowej platformie.
  Modelik wygląda fajnie. Podoba mi się matowy lakier i fajnie współgra on z chromami. Diecast-art wykonał kawał dobrej roboty. Szkoda, że nie poprawił szyb przy okazji, ale tak jak mówisz, możesz to zrobić we własnym zakresie.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piotr, zadaję ci pytanie: dodałem twojego nowego bloga do mojej listy znajomych blogów, a zdjęcie z miniaturą twojego postu ukazało mi się w gigantycznym rozmiarze. To samo dzieje się również w innych blogach (na przykład w "The Things of Seatpc"). Czy możesz to rozwiązać? Musiałem więc wymienić twojego starego bloga.
  Uścisk!

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj!

  Wkrótce nad tym popracuje! Nie ukrywam, że dopiero zacząłem przygodę z wordpressem, a ponadto brakuje mi jeszcze czasu na naukę.

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 8. Cześć Damianie!

  Dziękuję bardzo, to też Twoja zasługa! Liczę, że mój blog rozwinie skrzydła na nowej platformie!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję! W pełni się zgadzam z Twoją opinią!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj Qlig - No to jak widać jeszcze nie koniec prac nad tym modelikiem ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję seatpc za komentarz! DKW to był bardzo popularny pojazd na ziemiach polskich przed i po II Wojnie Światowej.

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję Juanh! Jeszcze minie czasu, nim odnajdę się na nowej platformie ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo piękny model "dekawki", i w ogóle cieszę się z odkrycia bloga, na pewno z synem wpadniemy nie raz.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie ma sprawy, Piotr, daj mi znać, jak tylko możesz to naprawić.
  Uścisk!

  OdpowiedzUsuń
 15. Witaj Piotrze
  Trochę nas ta cała sprawa z zamknięciem serwisu Blog.pl porozrzucała po necie i nie będzie łatwo zebrać się z powrotem "do kupy".
  Cieszę się, że udało Ci się przenieść bloga na nowy adres. mi się to też udało, ale na razie walczę z nowym miejscem ustawieniami i szablonami.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Powiem Ci Piotrze, że samochód przywodzi na myśl mroczne czasy, sam ma w sobie coś przerażającego. Niby miniaturka samochodu a jednak samym swoim wyglądem opowiada ciekawą historię;)

  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń