Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoda Fabia II Kombi - Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest policyjna Skoda Fabia II Kombi. Miniatura została wykonana przez kolegę Piotrka z manufaktury Diecast Art.
Prawdopodobnie w polskiej policji służy tylko jedna oznakowana Skoda Fabia II Kombi, która należy do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Warto dodać, że do służby w policji trafiło dość sporo egzemplarzy modelu Fabia II, ale głównie w wersji hatchback, które ponadto trafiły do służby jako nieoznakowane pojazdy operacyjne.
Zdjęcie: Polska Policja, link
Bazą dla prezentowanej konwersji był opisywany już na blogu model firmy Abrex. Zakres prac  był więc spory i objął przemalowanie modelu, dodanie policyjnych oznaczeń, oraz belki świetlnej. Ponadto należało usunąć relingi dachowe, które posiadał fabryczny model, a które nie występują na pierwowzorze. Efekt prac jest świetny, choć miejscami widać nadmiar niebieskiej farby. 

6 komentarzy:

 1. Muy lindo, me encanta la foto del real.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze zwolnij trochę z tymi wpisami, bo się nadążyć nie da XD
  Bardzo fajna miniaturka i myślę, że dosyć unikatowa, skoro posiada tylko jeden odpowiednik w 1:1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz nie mam już tyle czasu, co wtedy więc spokojnie :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 3. I really like to follow your new works. It was a long time we last talk about models. Your collection is growing and becoming much perfect. Just a note: Car is cheating helicopter pilots:) C-529 and C-592:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj!

   Dziękuję za komentarz! Bardzo dobrze, że zwróciłeś uwagę na ten błąd! Model musi trafić do poprawy!

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń