Obsługiwane przez usługę Blogger.

Volkswagen Transporter T6 - Straż Miejska Szczecinek

Prezentowany w tym wpisie model Volkswagena Transporter T6 w barwach Straży Miejskiej w Szczecinku to 30 model radiowozu Straży Miejskiej w mojej kolekcji. Za jego wykonanie odpowiada kolega Marcin, a bazował on na miniaturze firmy Welly i kalkomaniach kolegi Xiedzu. 
Pierwowzór modelu trafił do służby pod koniec 2017 roku. Zastąpił on model T5, który został uszkodzony podczas kolizji z samochodem ciężarowym. Pojazd wyposażony jest w wygrodzony od części pasażerskiej przedział do przewozu dwóch osób nietrzeźwych i ujętych w trakcie interwencji - tzw. 3 klasa. Został on wykonany z twardych, trudnych do dewastacji tworzyw, które ponadto są łatwe w czyszczeniu. Stan i zachowanie przewożonej osoby, strażnicy mogą kontrolować dzięki kamerze umieszczonej w 3 klasie. Manewrowanie pojazdem ułatwia zamontowana nad tylnymi drzwiami kamera cofania.
Jak już wspominałem model został wykonany przez kolegę Marcina na bazie Welly. O bazowej miniaturze pisałem już przy okazji wpisu poświęconego policyjnemu T6. Prace, jakie wykonał Marcin to przede wszystkim naklejenie bardzo dobrych jakościowo kalkomanii, które wykonał kolega Xiedzu. Kolejnym istotnym etapem było wykonanie belki świetlnej oraz tylnych lamp ostrzegawczych. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie, które zostały wykonane z... okrągłych lamp przednich do UAZ-a. Ponadto we wnętrzu znalazł się monitor kamery wewnętrznej oraz cofania, a na dachu wywietrznik 3 klasy oraz kamera cofania. Efekt  jest bardzo dobry, a sam model jest kolejnym świetnym eksponatem w mojej kolekcji pojazdów polskich służb mundurowych. Szczególnie ważnym jest dla mnie fakt, że model trafił do mnie przed dniem strażnika miejskiego, który wypada 29 sierpnia. W tym roku dzień ten ma o tyle szczególne znaczenie, że przypada w 30 rocznicę powołania pierwszych Straży Miejskich w Polsce. Z tej okazji wykonam wkrótce zdjęcie zbiorowe prezentujące mój niemały już zbiór pojazdów tej formacji. 
Na koniec wspólne zdjęcie z policyjnym T6, którego wykonałem prawie rok temu.

4 komentarze:

 1. Świetnie wyszła ta konwersja, ale smuci mnie, że tyle popularnych samochodów, jak prezentowana przez Ciebie Delta, Stinger czy T6 nie mają swoich "prawdziwych" odpowiedników w skali 1:43.

  Cieszy natomiast, że zebrało Ci się już tyle aut Straży. Jest to spora nisza, która daje Twojemu blogowi duzo unikatowości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety ostatnimi czasy brakuje porządnych modeli wielu nowych samochodów... A czasem brakuje nawet jakichkolwiek miniatur, jak np. Cee'd I generacji...

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Czt da się taki model zamówić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy czy Marcin będzie chciał go wykonać. No i jeszcze Marcin musi mieć kalkomanie, które robi Tomek.

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń