Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent od dziewczyny - Mercedes-Benz G63 AMG 6x6

W przerwie między opisywaniem kolejnych miniaturowych radiowozów zaprezentuje Wam model Mercedesa G63 AMG 6x6, który otrzymałem w prezencie urodzinowym od mojej dziewczyny Kasi. Wspomnę tylko, że miniatura była tylko małym upominkiem do właściwego prezentu.
Mercedes-Benz G63 AMG 6x6 został zaprezentowany w 2013 roku. Za projekt i produkcję pojazdu odpowiadała austriacka firma Magna Steyr. Pojazd ten jest cywilnym rozwinięciem wojskowego modelu G-Wagon 6x6, który trafił na wyposażenie australijskiej armii. W porównaniu do wojskowego pierwowzoru model G63 jest pojazdem luksusowym, który ma na siebie zwracać uwagę. Samochód napędza silnik o pojemności 5.5 l i mocy 536 KM. W latach 2013-2015 powstało nieco ponad 100 egzemplarzy tego modelu. 
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę Welly i wydany w serii, którą najczęściej określa się skalą 1:34-1:39. Co ciekawe rzeczywista skala tego modelu to w przybliżeniu 1/43 (brakuje 2mm na szerokość). Jest więc to kolejny po VW T6, Kia Stinger, czy Ford Taunus znany mi model tego producenta, który może zainteresować kolekcjonerów koncentrujących się na skali 1/43, zwłaszcza tych początkujących. Jak doskonale wiecie modele, które otrzymałem w prezencie nie są przeze mnie recenzowane. Liczę, że zdjęcia pozwolą Wam wyrobić zdanie o tym modelu.

2 komentarze:

 1. Zupełnie szczerze uwielbiam 6x6 za jego absurdalność.
  Kasia zrobiła Ci fajny prezent 📦
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten samochód to sztuka dla sztuki, ale wyjątkowo efektowna i budząca emocje!

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń