Obsługiwane przez usługę Blogger.

Mercedes-Benz Vito III - Służba Celno-Skarbowa

Po dłuższej przerwie wracam z nowym wpisem. Moja kolekcja samochodów polskich formacji mundurowych ciągle się rozwija. Poza kolejnymi modelami radiowozów Milicji Obywatelskiej, Policji, czy Straży Miejskiej została rozszerzona o pojazdy służb, których reprezentantów w swojej kolekcji dotąd nie posiadałem. Jednym z takich modeli jest prezentowane w tym wpisie Vito III w barwach Służby Celno-Skarbowej, które wykonał na moje zamówienie kolega Grzegorz z manufaktury Tracker Art.
Służba Celno-Skarbowa to służba, która została utworzona 1 marca 2017 roku w wyniku połączenia Służby Celnej oraz Kontroli Skarbowej. Formacja ta zajmuje się m.in. wykrywaniem i zapobieganiem wykroczeniom i przestępstwom skarbowym, kontrolą przestrzegania przepisów prawa celnego oraz innych przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów, czy poborem należności celnych. Funkcjonariusze tej formacji zajmują się także kontrolą przestrzegania przepisów dotyczących przewozu towarów wrażliwych (SENT). 
Pierwowzór modelu to samochód kontrolny zabudowany przez firmę Frank-Cars z Częstochowy. Wnętrze pojazdu zostało dostosowane do roli mobilnego biura. Znajduje się tam stolik, dwa fotele oraz gniazda elektryczne umożliwiające podłączenie sprzętu elektronicznego. 
Prezentowany model to konwersja, która powstała na bazie modelu firmy Norev. Jak już wspomniałem na początku jej autorem jest Grzegorz z manufaktury Tracker Art. Zakres konwersji był stosunkowo niewielki. Bazowy model był w kolorze srebrnym, a więc Grzegorzowi pozostało zaprojektowanie kalkomanii oraz wykonanie belki ostrzegawczej na dachu. Ponadto wykonał imitację przyciemnianych szyb. Efekt konwersji jest bardzo fajny, a sam modelik jest ciekawym uzupełnieniem mojej kolekcji samochodów polskich formacji mundurowych.

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Trzeba zrobić samemu. Niestety. Na szczęście baza dość łatwa do zdobycia.

   Pozdrawiam

   Piotr

   Usuń
 2. Gdzie można kupić takie belki świetlne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, ta belka została wykonana od podstaw przez kolegę Tracker Art.

   Usuń
 3. Mam pytanie czy można jakoś zamówić takie belki ?

  OdpowiedzUsuń