Obsługiwane przez usługę Blogger.

FSO Warszawa 201 - ORMO

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Warszawa 201 w barwach  Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. Jest to konwersja powstała na bazie modeliku-zabawki milicyjnej Warszawy wyprodukowanej przez firmę Daffi.
Jakiś czas temu prezentowałem Wam model Syreny w barwach ORMO. Wspominałem tam, że o pojazdach tej formacji wiadomo niewiele. Funkcjonariusze ORMO korzystali głównie z samochodów przekazanych przez Milicję Obywatelską, państwowe zakłady i przedsiębiorstwa, a także i rady narodowe. Zdarzały się jednak patrole z wykorzystaniem prywatnych samochodów. 
Prezentowana miniatura jest jedyną w mojej kolekcji, która nie posiada konkretnego pierwowzoru. Model ten został zainspirowany dostępnymi zdjęciami radiowozów ORMO. Jak już wspomniałem, za bazę posłużył mi model milicyjnej Warszawy od Daffi. W modelu zastosowałem szereg poprawek, które wcześniej z powodzeniem wprowadziłem w Warszawie 201-S. Zostały więc pomalowane detale, które w fabrycznym modelu zostały odlane wraz z nadwoziem, a także wycieniowałem grill. Ponadto zaznaczyłem uszczelkę przedniej szyby, a także ramki szyb bocznych, czego nie zdecydowałem się zrobić w opisywanej sanitarce. Miniatura zyskała napisy ORMO po boku nadwozia, antenkę radiostacji oraz pomarańczową lampę ostrzegawczą na dachu. Dzięki  tym dość prostym zabiegom moja kolekcja wzbogaciła się o kolejny ciekawy model, który nie ukrywam - podoba mi się.

Brak komentarzy