Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prezent od mamy - Alfa Romeo Giulietta - Polizia di Stato

Bohaterem tego wpisu jest model radiowozu Alfa Romeo Giulietta w barwach włoskiej policji. Model ten otrzymałem w prezencie od mojej mamy, która kupiła go we włoskiej Sienie.
Alfa Romeo Giulietta zadebiutowała w 2010 roku, jako następca modelu 147, który produkowany był jako trzydrzwiowy i pięciodrzwiowy hatchback. W przeciwieństwie do poprzednika Giulietta była dostępna wyłącznie w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka. W 2011 roku samochód otrzymał drugie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Pierwszy, skromny facelifting miał miejsce już w 2013 roku, a kolejny, już bardziej zauważalny trzy lata później. Samochód produkowano do grudnia 2020 roku. Model ten nie doczekał się następcy. Giulietta wykorzystywana jest jako radiowóz przez włoską policję państwową (Polizia di Stato), Straż Skarbową (Guardia di Finanza), Korpus Karabinierów (Carabinieri) oraz liczne policje miejskie (Polizia Locale).
Radiowóz Alfa Romeo Giulietta patrolujący ulice Cagliari. Zdjęcie autorstwa kolegi Kajetana.
Prezentowany model pochodzi ze specjalnej serii Bburago poświęconej Polizia di Stato, która przeznaczona jest na rynek włoski. Seria ta, poza prezentowaną Giuliettą, liczy jeszcze trzy modele. Są to prezentowane już na blogu Jeep Renegade, Alfa Romeo Giulia oraz Alfa Romeo StelvioWarto zauważyć, że spośród czterech modeli, tylko w prezentowanym znajdziemy nadruki policyjnych tablic rejestracyjnych. Wydane w serii modele charakteryzują się dedykowanym opakowaniem, na którym widnieje emblemat jednostki. Co ciekawe na pudełku każdej z miniatur widnieje także wizualizacja modelu Alfa Romeo Giulia. 

Brak komentarzy