Obsługiwane przez usługę Blogger.

BMW 518 (E28) Polizei - James Bond Collection


Od BLOG

Ostatnio coś "filmowo" zrobiło się na blogu. Na 14 wpisów napisanych od początku roku prezentujących modele (w tym post wspólny poświęcony radiowozom MO) 4 przedstawiały pojazdy znane z filmów. Dziś do tego grona dołączył kolejny model - BMW 518 Niemieckiej Policji, który wystąpił w filmie z serii Bonda pod tytułem Ośmiorniczka z 1983.

Od BLOG


Od BLOG

Samochód (a raczej samochody, bo w scenie wzięły udział dwie takie Beemki) ten wystąpił w scenie, gdy Bond, próbując ostrzec dowódcę amerykańskiej bazy lotniczej w Republice Federalnej Niemiec, dokonuje kradzieży Alfy Romeo GTV6. Właścicielka tego pojazdu zajęta była rozmową w budce telefonicznej, z której pilnie chciał skorzystać Bond, aby poinformować o zagrożeniu. W bazie bowiem znajdowała się bomba atomowa przemycona w pociągu cyrkowym. Ledwo Bond ruszył kradzioną Alfą, a w pościg za nim udał się zaalarmowany przez właścicielkę samochodu policjant na motocyklu, do którego dołączyło szybko BMW 518. Niedługo potem do pościgu włączył się kolejny radiowóz. W tym momencie mogliśmy obejrzeć żywą reklamę BMW i pokaz umiejętności kierowców. Otóż dołączając do pościgu BMW wpadło w poślizg blokując na wąskiej drodze drogę drugiemu radiowozowi. Policyjny samochód jadąc na wstecznym biegu dokonuje nagle obrotu o 180 stopni. Następnie samochody kontynuują pościg za Bondem, który kieruje się w stronę amerykańskiej bazy wojskowej, gdzie kończy się pościg. Zestaw prezentuje model w momencie, kiedy radiowóz wjeżdża na teren bazy.

Od BLOG

BMW E28, czyli druga generacja serii 5, produkowana była w latach 1981 - 1988. Wersję oznaczoną 518, czyli taką jaka wystąpiła w filmie, napędzał czterocylindrowy silnik o pojemności 1766 ccm i mocy 91 KM. Samochód do setki rozpędzał się w 13,7 s. Prędkość maksymalna wynosiła 166 km/h. Wyprodukowano 722 328 egzemplarzy BMW E28.

Od Klasyki

BMW E28 sfotografowane na jednym z osiedlowych parkingów w Jastrzębiu - Zdroju.

Od BLOG


Od BLOG


Od BLOG

Podobnie jak inne "Bondy", tak i ten zestaw składa się z modelu, podstawki oraz drukowanego tła zajmującego dwie z czterech ścian gablotki.

Od BLOG

W porównaniu do prezentowanego wcześniej Mercedesa W108 250SE jest to model, który nazwałbym "uniwersalnym". Nie posiada bowiem szczególnie specyficznych dla filmu oznaczeń, wgnieceń, czy braków. Równie dobrze może być prezentowany w kolekcji radiowozów policyjnych. Cieszy mnie więc podwójnie.

Od BLOG


Od BLOG

Sam model na pierwszy rzut oka prezentuje się przyzwoicie, jednak posiada niestety bardzo poważne wady. Najpoważniejszą z nich jest chromowany grill w modeliku, gdy oryginalnie BMW E28 posiadały kratkę grilla w kolorze czarnym. Zastrzeżenia mam także, do niezbyt dokładnego malowania modeliku. Szczególnie rzuca się w oczy niechlujne nałożony zielony pas, zwłaszcza na lewym błotniku przednim. Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć, to figurki. Budzą one mieszane uczucia. O ile ja jestem do nich neutralnie nastawiony, tak moja dziewczyna uważa, że są one okropne i psują modele (Dlatego gdy kupowała model dla mnie, wybrała ten bez figurek, czyli Bentley'a). Mimo opisanych wad modelik bardzo mnie cieszy. Przede wszystkim łączy on w sobie moje trzy zamiłowania - do serii filmów Bonda, do klasycznej motoryzacji i przede wszystkim do radiowozów.

Od BLOG


Od BLOG


Od BLOG

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy model. Co prawda ten grill trochę psuje efekt, ale reszty defektów nie widać 'na pierwszy rzut oka'. Podoba mi się ten sposób mini dioram. A co do figurek, to spróbowałbym rozebrać model i spróbować je usunąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opisami tych filmów, zaczynasz mnie przekonywać do nadrobienia "bondowych" zaległości ;)

  A modeli jak zawsze bardzo fajny, figurki są dosyć okej, za tą cenę nic lepszego nie można się spodziewać.

  Pozdrawiam, Brociu

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja chyba mam mieszane uczucia. Niby wszystko jest ok, ale poziom odwzorowania chyba mógłby być nieco wyższy.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe to BMW niemieckiej policji

  Ta kolekcja James Bond dał wiele dobrych modeli, w tym to, że pokazują nam

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć Hitfan ! Jak mówiłem mi figurki nie przeszkadzają choć mojej dziewczynie już tak. I to bardzo :) Ale jednak jakoś łyso wyglądałoby te BMW bez figurek w momencie gdy wjeżdża na lotnisko :) Wtedy jeszcze o autonomicznych samochodach Google nikt nie słyszał :) Zresztą na żywo wcale źle się te figurki nie prezentują.

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Brociu ! Dziękuję za miłe słowo :) Masz rację. Cena do jakości jest adekwatna i w sumie na tym można rozważania można byłoby zakończyć ;)

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie najbardziej "boli" kiepsko namalowany pas. Naprawdę mogli się bardziej postarać przy jego nałożeniu :) No i ten grill - wydaje mi się, że chyba taniej wykonać czarny niż a'la chromowany...

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję SEATPC za komentarz !

  Lubię modele z serii Bonda i jeszcze kilka, które posiadam zaprezentuję w przyszłości :)

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. Hermoso BMW de Octopussy; esta colección de coches de James Bond es muy buena, tiene un Mini rojo y amarillo que me está gustando mucho...
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję Juanh za komentarz ! Widzę że seria samochodów Bonda wielu się podoba, w tym fanom samochodów rajdowych i wyścigowych :)

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń