Obsługiwane przez usługę Blogger.

Skoda Octavia Kombi - Komenda Powiatowa Policji w Krakowie

Prezentowany w tym wpisie model radiowozu Skoda Octavia Kombi powstał dzięki życzliwości pomocy zaprzyjaźnionych kolekcjonerów. Miniatura została mi podarowana przez kolekcjonera Pana Grzegorza Matusiaka, kalkomanie wydrukował kolega Jacek z sluzbywskali.pl, a tablice rejestracyjne wykonał Brociu. Belka świetlna jest autorstwa mvs.
Model wzorowany jest na radiowozie należącym do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Bazą dla konwersji była dość wiekowa miniatura firmy Kaden w kolorze srebrnym. Została ona zaprojektowana niedługo po premierze swojego pierwowzoru, która miała miejsce w listopadzie 1996 roku. Jakość wykonania i odwzorowania detali jasno wskazuje, że docelowym odbiorcą miało być dziecko.  Pod względem jakości miniaturze daleko nawet do prezentowanego pewien czas temu VW T6 od Welly, ale jest to kolejna ciekawostka w mojej kolekcji polskich pojazdów służbowych.

4 komentarze:

 1. Cóż, ewidentnie jest to zabawka, więc nie będę komentować jakości z perspektywy modelarskiej. Napiszę tylko że kalkomania bardzo fajnie urozmaica samochodzik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że za jakiś czas miejsce tej Octavi zajmie bardziej dokładny model produkcji Abrex :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń
 2. Kalkomnanie bardzo dobrze maskują wiekową bazę modelu :)
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń