Obsługiwane przez usługę Blogger.

300 wpis - Kia Stinger GT - Najszybszy radiowóz polskiej policji

Z okazji 300 wpisu na moim blogu przygotowałem dla Was prezentację wyjątkowego modelu, jakim jest Kia Stinger GT - najszybszy radiowóz polskiej policji. Model wykonał na moje zamówienie kolega Marcin, znany Wam m.in. z modeli takich, jak Alfa Romeo 159, czy Lancia Delta.
W 2018 roku Policja zakupiła jeden egzemplarz radiowozu Kia Stinger w wersji GT. Samochód ten napędza silnik V6 o pojemności 3342 ccm i mocy 370 KM. Jednostka ta rozpędza ten pojazd do 270 km/h, co czyni go najszybszym oznakowanym radiowozem w polskiej policji. Policyjny Stinger pełni funkcję reprezentatywną m.in. prowadząc kolumny rządowe, czy uczestnicząc w zlotach i imprezach motoryzacyjnych promując służbę w Policji. Pierwszym dysponentem pojazdu była Komenda Stołeczna Policji. Następnie radiowóz przekazywano do kolejnych jednostek m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, czy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Model przedstawia pojazd w oznakowaniu Komendy Stołecznej Policji.
Prezentowany model to konwersja bazująca na modelu Welly, który opisywany był już na bloguJak już wspomniałem na początku wpisu autorem modelu jest kolega Marcin. Zakres prac objął przemalowanie modelu, nałożenie kalkomanii autorstwa kolegi Xiedzu oraz wykonanie belki ostrzegawczej na dachu. Zarówno Marcin, jak i Xiedzu wykonali swoje zadanie wzorowo, dzięki czemu mogę się cieszyć wyjątkowym i efektownym modelem, który z pewnością jest ważnym eksponatem w mojej kolekcji miniaturowych radiowozów. Jak przekazał mi Marcin w jego warsztacie powstaną tylko 3 egzemplarze, przez co czuje się bardzo wyróżniony. 
Na koniec wspólne zdjęcie z wersją nieoznakowaną:

6 komentarzy:

 1. Un Kia muy veloz, no entraba en mis cálculos que sea utilizado por la policía.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hola!
  Impresionante un modelo de coche grande para trabajar de policia, se ve muy bien.
  Un Saludo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że samochód w sam raz na tę okazję. Stinger GT to naprawdę udany samochód, niech świadczy o tym fakt, że przesiadł się na niego sam Wujek Doug (Doug DeMuro) :D
  Wykonanie konwersji wyszło świetnie, szkoda jedynie, że baza jest dosyć toporna w kwestii proporcji.
  Tak czy siak, gratuluję sukcesu i fajnego modelu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę, że kiedyś ukaże się znacznie lepszy model Stingera :) Dopóki tak się nie stanie ten będzie ozdobą mojej kolekcji :)

   Pozdrawiam!

   Piotr

   Usuń