Obsługiwane przez usługę Blogger.

Rally Cars - Hyundai i20 Coupe WRC - Rajd Korsyki 2019

Prezentowany w tym wpisie model rajdowego Hyundai'a i20 Coupe WRC ukazał się w trzecim numerze serii Rally Cars wydawanej przez Deagostini. Jest to kolejna po Samochodach II Wojny Światowej i Legendach FSO seria testowa tego wydawnictwa, która dostępna jest jedynie w wybranych miejscach w Polsce. Egzemplarz, który prezentuje zakupił mój brat w Krakowie. Dzięki raz jeszcze Grzesiek! 
Na łamach mojego bloga zaprezentowałem wszystkie trzy samochody rajdowe na bazie i20, które opracował zespół Hyundai'a. Był to i20 WRC bazujący na pierwszej generacji modelu, i20 WRC bazujący na drugiej generacji modelu oraz jego odmiana Coupe, która zadebiutowała w sezonie 2017. Dlatego też w tym wpisie nie ma potrzeby opisywać historii tego modelu. Skupmy się na samej miniaturze.
Prezentowany model został wyprodukowany przez firmę IXO na zlecenie wydawnictwa Deagostini. Przedstawia on samochód, którym Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul brali udział w Rajdzie Korsyki w sezonie 2019 roku. Załodze udało się ukończyć rajd w 3 godziny 22 minuty i 59 sekund co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Sam model jest bardzo udany i z pewnością wart swojej ceny, którą wydawnictwo wyceniło na 59,99 zł. W zasadzie jest to uproszczona wersja gablotkowego IXO, która pozbawiona została elementów fototrawionych. Co ciekawe w gazetkowym modelu są dodatkowe dwie antenki i pomalowany wylot wydechu, czego zabrakło w gablotkowym odpowiedniku. Podsumowując - model jest warty uwagi i liczę, że wkrótce doczekamy się regularnego wydania.

4 komentarze:

 1. Całkiem fajnie to wygląda i świetnie gdyby seria regularna wystartowała. Liczyłbym jednak najbardziej na nieco zmienioną formułę z większym naciskiem na modele polskie i inne mniej typowe niż tytułowe samochody mistrzów.
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hermoso i20 de Hyundai; aquí en Argentina anuncian el lanzamiento para este mes de un coleccionable de coches de rally. Espero que este lo integre.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ciekawego będzie u was? Masz może jakiś link do strony waszej kolekcji?
   Pozdrowienia!

   Usuń
  2. Aquí te dejo link a la web oficial:
   https://ar.salvat.com/colecciones/autosrally/?fbclid=IwAR06ZHZl5qzPUPjz1sp8CyFkulww9EDk0upW88tvboYeLp7E0ojy9UAPEPw#home
   Abrazo!

   Usuń