Obsługiwane przez usługę Blogger.

Toyota Corolla XII Hybrid - Poliția Locală Sector 1

W tym wpisie zaprezentuję Wam model radiowozu Toyota Corolla XII Hybrid należący do Policji Lokalnej stolicy Rumunii - Bukaresztu. Miniatura została wykonana na moje zamówienie przez kolegę Jacka prowadzącego blog Służby w skali.
Poliția Locală, czyli Policja Lokalna, to formacja policyjna podporządkowana władzom samorządowym. Jest to stosunkowo młoda formacja, bowiem pierwsze jednostki powołano w 2011 roku na podstawie ustawy nr 155 z 2010 roku. Gminy mogą powołać nie więcej jak 1 policjanta na 1000 mieszkańców. Obowiązkiem Policji Lokalnej jest m.in. zapobieganie i wykrywanie wykroczeń i przestępstw, ochrona spokoju, porządku i mienia publicznego, kontrola ruchu drogowego oraz ochrona środowiska naturalnego. Stolica Rumunii - Bukareszt to gmina, która podzielona jest na 6 sektorów, z których każdy ma własnego burmistrza i radę. Każdy sektor powołał więc własną, niezależną od pozostałych policję lokalną. W celu identyfikacji pojazów służbowych umieszczono więc numer sektora, któremu podlega dany samochód. Sektor 1, którego miniaturę prezentuje, obejmuje północną część miasta. Jest to także największy sektor i liczy 67,5 km². Funkcjonariusze policji lokalnej sektora 1 mają do dyspozycji radiowozy takie jak m.in. prezentowana Toyota Corolla XII Hybrid, Volkswagen Transporter T6,  a także rodzime Dacie Sandero.
Funkcjonariuszka Policji Lokalnej Sektoru 1 pozuje obok radiowozu Toyota Corolla XII Hybrid na tle Łuku Triumfalnego mieszczącego się w północnej części Bukaresztu. Budowla ta powstała w 1936 roku i poświęcona jest żołnierzom walczącym za Rumunię. Źródło zdjęcia: Poliția Locală Sector 1. Facebook.
Bazą dla prezentowanej konwersji był model-zabawka firmy Caipo, który posłużył już do czterech konwersji. Były to wersja Inspekcji Transportu DrogowegoStraży Miejskiejgruzińskiej policji oraz niedawno opisywana krakowska taksówka. Zakres prac nad prezentowanym modelem objął przemalowanie modelu, dodanie policyjnych oznaczeń oraz belki świetlnej. Ten ostatni element wykonał dla mnie kolega Marcin, którego możecie znać jako autora m.in. policyjnej Alfy Romeo 159 i Mercedesa G w barwach Straży Granicznej. W mojej ocenie miniatura prezentuje się całkiem dobrze, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jakość bazowej miniatury. 

2 komentarze: