Obsługiwane przez usługę Blogger.

Volkswagen Transporter T6 - Pogotowie Gazowe

W tym wpisie zaprezentuję Wam model Volkswagena Transporter T6 w barwach Pogotowia Gazowego, który wykonał na moje zamówienie kolega Jacek z bloga sluzbywskali
Pogotowie Gazowe to specjalny zespół pracowników zakładu gazowniczego, którego zadaniem jest reagowanie w nagłych przypadkach np. awarii instalacji gazowej, ulatniania się gazu ziemnego, czy zapewnieniu ciągłości dostaw gazu. Pracownicy Pogotowia Gazowego często współpracują ze Strażą Pożarną podczas akcji ratunkowych. Z uwagi na wykonywane zadania pracownicy Pogotowia Gazowego korzystają z pojazdów uprzywilejowanych, a do kontaktu z nimi wyznaczono specjalny numer alarmowy - 992.
Bazą dla konwersji jest model firmy Welly. Na blogu prezentowałem już kilka innych modeli, którego powstały na jego bazie: wersja Policyjna, wersja Straży Miejskiej, wersja Żandarmerii Wojskowej, czy Straży Ochrony Kolei. Niedługo zaprezentuję Wam jeszcze wersję w barwach Straży Granicznej. Zakres konwersji objął dodanie oznaczeń Pogotowia Gazowego oraz belki świetlnej. Pomalowane zostały także niektóre detale takie, jak lusterka, elementy deski rozdzielczej, czy lampa świateł stop.  W mojej ocenie model wyszedł naprawdę nieźle i jest niemałą ciekawostką w mojej kolekcji.  

1 komentarz: